ASV prezidents Donalds Tramps trešdien paziņojis, ka uz Federālā Izmeklēšanas biroja direktora amatu izvirzīs advokātu Kristoferu Reju.

“Es nominēju Kristoferu A. Reju, cilvēku ar nevainojamu reputāciju, par jauno FIB direktoru. Sīkākas ziņas sekos,” tviterī pavēstījis Tramps.

Rejs jau Džordža Buša jaunākā administrācijas laikā strādājis Tieslietu ministrijā, laikā no 2003. Līdz 2005.gadam ieņemot tieslietu ministra palīga amatu krimināltiesiskos jautājumos, kas paredzēja ciešu sadarbību ar FIB.

Tieslietu ministrijā viņš iepriekš nodarbojies arī ar korporatīvās krāpniecības skandāliem un darbojies Buša izveidotajā Korporatīvās krāpšanas izmeklēšanas īpašajā vienībā, kā arī pārraudzījis enerģētikas giganta “Enron” lietas izmeklēšanu.

Viņš piedalījies arī tiesībsargāšanas iestāžu koordinēšanā pēc 2001.gada 11.septembra teroraktiem.

Šobrīd Rejs ir viens no partneriem advokātu kantorī “King & Spalding”, kur viņš nodarbojas ar lietām, kas saistītas ar tā dēvēto balto apkaklīšu noziedzību, valsts regulējumu ievērošanu un uzņēmumu iekšējo izmeklēšanu.

FIB direktora krēsls ir vakants kopš maija sākuma, kad prezidents atlaida Džeimsu Komiju, kas bija apņēmīgi ķēries pie izmeklēšanas, lai pārbaudītu Trampa priekšvēlēšanu kampaņas štāba iespējamos sakarus ar Krieviju.

Par jaunā FIB direktora kandidatūru Tramps paziņojis dienu pirms paredzēta Komnija liecību uzklausīšana Senāta Izlūkošanas komitejā.

 


Attēls: Gage Skidmore 

Saistītās tēmas: FIBTramps

youtube icon
Abonēt youtube