Otrdienas, 12.jūlija, vakarā daudzas pašmāju prominences un klasiskās mūzikas cienītāji steidza uz pirmā starptautiskā klasiskās mūzikas festivāla “Sensus” atklāšanas koncertu, kas norisinājās Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”. Leģendāro dižgaru Mocarta, Bēthovena un Šūberta, kā arī pašmāju komponista Kārļa Lāča radītos skaņdarbus klātienē baudīja arī bijušais valsts prezidents Valdis Zatlers ar kundzi Lilitu.

Ierodoties uz svinīgo notikumu, Zatleru pāris vēl pirms koncerta ar ziediem sveica festivāla rīkotājus – bijušo kultūras ministru, klarnetistu un koncertaģentūras “Laba mūzika” māksliniecisko vadītāju Intu Dālderi un valsts kamerorķestra “Simfonietta Riga” izpilddirektori, flautisti Aneti Toču. Slavenā orķestra “Berlīnes filharmoniķi” mūziķu, kontrabasista Gunāra Upatnieka, izcilā stīgu kvarteta “Artemis” pirmās vijoles Vinetas Sareikas un čellistes Sennu Laines izpildījumu pāris klausījās, sēžot skatītāju pirmajās rindās.

Starptautiskais klasiskās mūzikas festivāls “SensusLiepājas koncertzālē “Lielais dzintars” un Ventspils teātra namā “Jūras vārti” norisināsies līdz 15. jūlijam. Tas pirmo reizi Latvijā pulcē vairāk nekā 80 “Berlīnes filharmoniķu”, Amsterdamas Karaliskā “Concertgebouw” un citu labāko Eiropas un Latvijas simfonisko orķestru vadošos mūziķus. Festivāla programmā iekļauti vairāki kamermūzikas un simfoniskās mūzikas koncerti, meistarklases mūzikas studentiem, kā arī simfoniskās mūzikas koncerts bērniem.

Foto: publicitātes foto

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube