Daļa “Vienotības” valdes locekļu aicinājuši valdi vienoties par vienu kopīgu partijas priekšsēdētāja amata kandidātu, trešdien žurnālistiem pastāstīja pašreizējais partijas valdes priekšsēdētājs Andris Piebalgs.

Vienlaikus šāds solis neliegtu pārējiem biedriem izvirzīt citus kandidātus, skaidroja Piebalgs.

Pašlaik gan nav zināms, vai valde spēs vienoties par kopīgu kandidātu. Par to plānots spriest nākamajā valdes sēdē.

Piebalgs norādīja, kā zināmi potenciālie kandidāti uz “Vienotības” valdi esot Vilnis Ķirsis un Edvards Smiltēns.

Smiltēns gan iepriekš ir apturējis iespēju kandidēt uz šo amatu, kamēr nav pieņemts lēmums, ka Solvita Āboltiņa (V) nevar turpināt ieņemt partijas Saeimas frakcijas priekšsēdētājas amatu.

Kā ziņots, Smiltēns iepriekš aģentūrai LETA sacīja, ka līdz 19. augusta “Vienotības” kongresā gaidāmajam balsojumam par partijas priekšsēdētāju jābūt skaidrībai par Āboltiņas lomu “Vienotības” frakcijas un partijas vadībā.

Politiķis norādīja, ka viņš ir aicinājis Āboltiņu atkāpties no frakcijas priekšsēdētājas amata, lai partija, veicot radikālas pārmaiņas, varētu pretendēt uz 10% līdz 20% lielu atbalstu sabiedrībā. Neveicot lielas izmaiņas līdzšinējā darbībā, viņaprāt, var piepildīties prognozes, ka “Vienotība” nākamajās Saeimas vēlēšanas var nespēt nokomplektēt tādu komandu un piedāvājumu, kas varētu labi startēt vēlēšanās.

“Vienotība” vadību pārvēlēs 19. augustā partijas kongresā. Pašreizējais partijas vadītājs Piebalgs paziņojis, ka uz šo amatu nekandidēs.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube