Nav pierādījumu, ka ceturtdien Melburnā pūlī iebraukušās automašīnas šoferis būtu saistīts ar teroristiem, ceturtdien paziņojušas Austrālijas amatpersonas.

Viktorijas štata policijas galvenā komisāra vietas izpildītājs Šeins Patons pavēstīja reportieriem, ka automašīnas šoferis ir 32 gadus vecs afgāņu izcelsmes Austrālijas pilsonis. Varasiestādes viņu nav uzskatījušas par terorisma draudu.

Viktorijas štata premjerministrs Daniels Endrūss notikušo nosauca par “ļaunu, tīšu, gļēvulīgu rīcību”.

Viņš pavēstīja, ka slimnīcā nogādāto skaits pieaudzis no 14 līdz 19.

Policija atklājusi, ka aizdomās turamajam, kurš ir aizturēts, ar Viktorijas policiju agrāk bijusi saistība braukšanas pārkāpumu un kāda maznozīmīga uzbrukuma dēļ.

Aizdomās turamais esot lietojis narkotikas, un viņam esot garīgās veselības problēmas.

Domājams, ka otrs notikuma vietā aizturētais vīrietis nav saistīts ar incidentu.

Policija iepriekš paziņojusi, ka automašīnas šoferis tīšām ietriecis savu spēkratu cilvēkos pie Melburnas galvenās dzelzceļa stacijas.

Aizturēto motīvi vēl nav noskaidroti un apsūdzības vēl nav izvirzītas.

Kāds aculiecinieks norādījis, ka automašīna braukusi pie sarkanās gaismas un tīšām triekusies virsū cilvēkiem uz gājēju pārejas.

Telekanāls “Sky News Australia” ziņo, ka baltajā automašīnā “Suzuki SUV” atradās divi vīrieši un viņi nav mēģinājuši samazināt ātrumu. Automašīna apstājusies tikai pēc ietriekšanās stabā.

Citi aculiecinieki stāstīja, ka pēc trieciena vairāki cilvēki pieskrējuši pie automašīnas, lai nepieļautu, ka autovadītājs aizbēg. Kad ieradušies policisti, šoferis bezsamaņā izvilkts no automašīnas. Otrs vīrietis bijis pie samaņas un izturējies mierīgi, kad policija viņu aizturējusi.

“Sky News Australia” vēsta, ka cietušo vidū ir arī pirmskolas vecuma bērns, kas nogādāts slimnīcā ar smagu galvas traumu.

Policija tviterī lūgusi aculieciniekus palīdzēt izmeklēšanā, augšupielādējot fotogrāfijas, ja tādas uzņemtas notikuma vietā.

Janvārī Melburnā, automašīnai ietriecoties cilvēkos pie kāda lielveikala, dzīvību zaudēja seši cilvēki. Tiesas prāva pret vīrieti, kas vadīja automašīnu, joprojām turpinās. Policija meklēja viņu jau pirms šī incidenta, jo viņš tika turēts aizdomās par sava brāļa saduršanu.

Saistītās tēmas: MelburnaTerorisms

youtube icon
Abonēt youtube