Jaunizveidotais Latvijas vīriešu pludmales volejbola duets Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs svētdien triumfēja Nīderlandes pilsētā Hāgā notikušajā Pasaules kausa četru zvaigžņu posmā.

Finālspēlē Latvijas sportisti, kuriem šis bija pirmais kopīgais turnīrs, ar rezultātu 2-0 (21:14, 21:12) sagrāva Bartošu Losjaku un Pjotru Kantoru no Polijas.

Latvija Pasaules kausa etapa uzvarējusi pirmoreiz kopš 2016.gada vasaras, kad Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš bija labākie “Major” kategorijas posmā Klāgenfurtē.

Mača ievadā Latvijas sportisti nokļuva iedzinējos ar 1:5, tomēr turpinājumā Polija divas reizes slikti uzņēma servi un Latvija ātri vairs bija pietuvojusies tikai līdz vienam punktam. Mačs gan turpinājās ar lieliem viļņiem un līdz tehniskajam pārtraukumam Latvija no 5:9 ar agresīvām servēm jau spēja izvirzīties priekšā 11:10. Kļūdas poļi pieļāva arī nākamajās divās epizodēs, rezultātam kļūstot jau 13:10. Turpinājumā kādu laiku Latvija saglabāja 2-3 punktu pārsvaru, bet pirmā seta beigās pilnībā salauza pretiniekus, triumfējot ar 21:14.

Arī otrajā setā jau no sākuma priekšā bija latvieši. Kaut viņu pārsvars vēl tika samazināts līdz 6:5, turpinājumā poļi pilnībā sabruka un Latvijas sportisti guva pārliecinošu panākumu.

LETA jau ziņoja, ka pirms tam svētdien pusfinālā ar 17.numuru izliktie Pļaviņš un Točs ar rezultātu 2-1 (19:21, 21:19, 15:11) pārspēja nīderlandiešus Kristiānu Varenhorstu un Jasperu Buteru, kuri izlikti ar 23.numuru. Savukārt sacensību otrais numurs Losjaku un Kantors ar 2-0 (21:14, 24:22) pārspēja ar pirmo numuru izliktos, Aleksandru Broiveru/Robertu Mēuvsenu no Nīderlandes, kuri 2016.gadā guva bronzu Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs.

Pļaviņš un Točs Pasaules kausa posmos sasniedza Latvijas duetu labāko rezultātu vairāk nekā gada laikā, jo pērn nevienam no latviešiem finālā neizdevās iekļūt. Pērn Latvijas pāri Pasaules kausa pusfinālā spēlēja vien divas reizes – maija beigās triju zvaigžņu sacensībās Maskavā par Pasaules kausa posma bronzu cīnījās Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, bet jūlijā Pļaviņš ar tā brīža pārinieku Haraldu Regžu guva ceturto vietu četru zvaigžņu turnīrā Olštinā.

Tikmēr Točs līdz šim reizi bija ticis līdz devītajai vietai Pasaules kausa etapā.

Losjaks un Kantors 2016.gada martā triumfēja “Grand Slam” posmā Riodežaneiro, bet pērn trijos Pasaules kausa posma finālos piedzīvoja zaudējumus.

Kā ziņots, pirms tam apakšgrupā Pļaviņš un Točs ar 2-0 (21:13, 21:13) sagrāva ar 16.numuru izliktos Jusefu Krū un Kvinsiju Ažē no Francijas, kā arī ar 2-0 (21:18, 21:18) uzvarēja galvenos favorītus Broiveru un Mēuvsenu. Divi panākumi ļāva automātiski sasniegt izslēgšanas sacensību otro kārtu, kurā divos setos ar 2-0 (27:25, 23:21) tika pārspēti brazīlieši Pedru Solbergu, kurš ir kādreizējais pasaules čempionāta medaļnieks, un Žioržu Vanderlejs.Šis pāris bija izlikts ar piekto numuru. Savukārt pāris stundu vēlāk ceturtdaļfinālā Pļaviņš un Točs ar 2-0 (21:15, 22:20) pārspēja kanādiešus Grāntu O’Gormenu un Benu Sekstonu, kuriem piešķirts 11.numurs.

Kā vēstīts, arī Samoilovs un Šmēdiņš turnīri sāka ar divām uzvarām, taču astotdaļfinālā ar rezultātu 1-2 (21:18, 17:21, 9:15) zaudēja Broiveram un Mēuvsenam, turnīru noslēdzot dalītā devītajā vietā.

Kā vēstīts, vīriešu konkurencē pēc kvalifikācijas pārvarēšanas izslēgšanas turnīru nesasniedza ar 24.numuru izliktie Rihards Finsters un Aleksandrs Solovejs, bet dāmu sacensībās pirmajā izslēgšanas sacensību kārtā zaudēja talantīgās Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka, sacensības noslēdzot ar 17.vietu.

Hāgā notiekošajam sezonas pirmajam Pasaules kausa posmam ir četras zvaigznes. Sacensības norisinās hallē. Savukārt nākamnedēļ visi labākie Latvijas sportisti piedalīsies Eiropas čempionāta posmā Čehijā. Zīmīgi, ka Pļaviņam un Točam šīs sacensības būs jāuzsāk vēl no kvalifikācijas.

Jau vēstīts, ka pirms iepriekšējās sezonas notika izmaiņas Pasaules kausa posmu gradācijā. Nozīmīgākajām sacensībām – pasaules čempionātam, “Major” posmiem un sezonas noslēguma finālturnīram – piešķirtas piecas zvaigznes, “Grand Slam” posmiem – četras zvaigznes, kamēr zemāka līmeņa turnīriem no vienas līdz trim zvaigznēm.

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube