Latvijas skeletonisti Martins un Tomass Dukuri šodien Sanktmoricas trasē Šveicē aizvada Pasaules kausa sezonas priekšpēdējā, septītā, posma sacensības.Pirmais brauciens sāksies plkst.14 pēc Latvijas laika, bet otrajam starts tiks dots plkst.15.45. Sacensības tiešraidē translēs Latvijas Televīzijas 7.kanāls.

Tikmēr sacensībās dāmām šoreiz nepiedalīsies Lelde Priedulēna. Sievietēm pirmais brauciens būs plkst.10.30, bet otrais – plkst.12.

T.Dukurs trasē dosies ar astoto, bet M.Dukurs ar 13.numuru.

Kā ierasts, šosezon vislabāk no latviešiem veicies M.Dukuram, kurš izcīnījis divas uzvaras, tostarp decembra vidū devīto reizi pēc kārtas kļūstot par Eiropas čempionu un sasniedzot 50 uzvaras Pasaules kausa posmos.

Tikmēr T.Dukurs šajā sezonā Pasaules kausa posmos uz goda pjedestāla kāpis reizi, kad bija trešais Kanādas trasē Vistlerā. Zemāk par sesto pozīciju T.Dukurs šosezon nav bijis.

Iepriekšējā posmā M.Dukurs bija piektais, bet T.Dukurs ieņēma sesto vietu.

Pagaidām par M.Dukuru labāk braucis Sunbins Juns, kura rēķinā ir četras uzvaras un divas otrās vietas, kā arī līderpozīcija Pasaules kausa kopvērtējumā.

Dienvidkorejietis Juns šosezon ticis pie 1320 punktiem, bet otrajā un trešajā vietā ir abi brāļi Dukuri, Martinam tiekot pie 1230 punktiem, bet Tomasam izcīnot 1104 punktus.

Tikmēr Priedulēna, spītējot augustā sarautajām ceļgala krusteniskajām saitēm, šosezon divas reizes bijusi ceturtā, atkārtojot savu karjeras rekordu.

Pasaules kausa kopvērtējumā dāmām līdere ar 1227 punktiem ir vāciete Žaklīna Lelinga, kurai ar 1118 punktiem seko kanādiete Elizabete Vatčī, bet trešā ar 1084 punktiem ir Tīna Hermane no Vācijas.

Savukārt Priedulēna ar 824 punktiem ir devītajā vietā.

Pasaules kausa posmos šosezon notiek kvalificēšanās Phjončhanas spēlēm. Kvalifikācija skeletonā noslēgsies šajā nedēļā pēc veiktiem septiņiem Pasaules kausa etapiem, kad Nāciju rangs četrgades nozīmīgākajam notikumam noteiks 30 dalībniekus vīriešiem un 20 dalībnieces sievietēm. Vīriešiem trīs valstis varēs pieteikt pa trim dalībniekiem, sešas pa diviem, bet piecas – pa vienam. Savukārt dāmām divas labākās valstis varēs pieteikt pa trim dalībniecēm, četras pa divām, bet septiņas – pa vienai.

Jau vēstīts, ka Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) novembrī lēma piespriest pagaidu diskvalifikācijas Aleksandram Tretjakovam, Jeļenai Ņikitinai un citiem par SOK sodītajiem Krievijas skeletonistiem un bobslejistiem. Tiesa, 1.decembrī IBSF ekspertu grupa nosprieda, ka diskvalifikācijas jāatceļ, līdz ar to sportistiem tika dota zaļā gaisma dalībai Pasaules kausa posmos.

IBSF vēlāk vērsās Sporta arbitrāžas tiesā (CAS), pieprasot, lai diskvalifikācijas tiktu atstātas spēkā, tomēr ceturtdien CAS paziņoja, ka šis jautājums nav viņu jurisdikcijā un IBSF apelāciju noraidīja. Līdz ar to SOK diskvalificētie Krievijas sportisti joprojām var startēt IBSF rīkotajās sacensībās, tostarp Pasaules kausā un Starpkontinentālajā kausā, taču joprojām ir spēkā SOK aizliegums viņiem piedalīties olimpiskajās spēlēs.

Iepriekšējā sezonā jaunākais no brāļiem M.Dukuriem atkal dominēja trasēs, astoto gadu pēc kārtas iegūstot Pasaules kausu, kā arī piekto reizi kļūstot par pasaules čempionu. Iepriekšējā Pasaules kausa sezonā M.Dukurs uzvarēja četros no astoņiem etapiem, tostarp Phjončhanas trasē, kamēr T.Dukuram uz goda pjedestāla izdevās tikt divas reizes, nākamo olimpisko spēļu mājvietā ieņemot trešo vietu.

T.Dukuram jūnijā Austrijā tika veikta ceļgala operācija. Pēc rehabilitācijas procesa sportists normāli trenēties atsāka septembrī, tāpēc sagatavošanās posmā viss plānotais netika paveikts. Abiem brāļiem šī, visticamāk, ir pēdējā sezona karjerā.

Turpat Sanktmoricas trasē šajā nedēļas nogalē Pasaules kausa septītajā posmā sacentīsies arī bobslejisti, kuriem starti būs sestdien un svētdien.

Šīs sezonas pēdējais Pasaules kausa posms notiks nākamajā nedēļā Vācijas trasē Kēnigszē

Saistītās tēmas: brāļi DukuriMartins DukursskeletonsTomass Dukurs

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube