Aptuveni 1200 apsardzes firmas darbinieku, kuriem Phjončhanas olimpiskajās spēlēs vajadzēja rūpēties par spēļu drošību, atstādināti no pienākumu pildīšanas, jo viņu vidū izplatījies lipīgais norovīruss, otrdien paziņoja organizatori. Savukārt, mūsu olimpieši jau sākuši šņaukāties, jo korejiešu apkures paradumi ir visai savdabīgi. 

 

Apsargiem caureja

Svētdien 41 apsargam tika konstatēta akūta saslimšana ar vīrusu, izsaucot vemšanu un caureju, tāpēc viņi tika hospitalizēti. Slimnīcā tika konstatēts, ka pie vainas ir norovīruss.

Lai apstādinātu tālāku vīrusa izplatību, tika pieņemts lēmums aptuveni 1200 apsargu atstādināt no pienākumu veikšanas, viņu vietā piesaistot 900 Dienvidkorejas armijas kareivju.

No pienākumu pildīšanas atstādinātie apsargi ir ievietoti karantīnā kādā jauniešu centrā Phjončhanā, kas atrodas atstatu no olimpisko spēļu ciemata.

Norovīruss tautā tiek saukts par “ziemas vemšanas slimību”. Simptomi ir līdzīgi kā rota vīrusam, turklāt neizbēgamas ir galvassāpes un drudzis. Slimība ir ļoti lipīga, jo izplatās pa gaisu pilienu veidā arī lielos attālumos. Inkubācijas periods ilgst no četrām līdz 77 stundām. Tāpat infektologi iesaka pievērst uzmanību faktam, ka tas, kurš slimību jau izslimojis, apkārtējos var aplipināt pat trīs dienas pēc tam, kad ir atveseļojies.

 

Mūsējie jau šņaukājās

Latvijas olimpieši jau ir ieradušies Phjončhanā olimpiskajā ciematā. Istabiņas un apartamenti ir iekārtoti atbilstoši standartiem, bet  sportistus pārsteigusi korejiešu īpatnība neapkurināt koplietošanas telpas – liftos un gaiteņos un labierīcības nav apsildītas. Un tas nozīmē, ka liftos un gaiteņos temperatūra ir tāda, kā ārpusē – līdz pat mīnus desmit grādiem. Sportistiem nākas atcerēties, ka, dodoties no stāva uz stāvu, ir jāvelk ziemas jakas. Daži pie tā nav pieraduši un jau sākuši šņaukāties medijus informēja Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube