Lai arī laikapstākļi šonedēļ īpaši nelutina, pavasaris lēniem soļiem tuvojas, tāpēc Lielās Talkas organizatori aicina iedzīvotājus ziņot par piegružotām un piesārņotām teritorijām dabā, lai Lielās Talkas desmitgadē – 28.aprīlī – tās kopīgiem spēkiem sakoptu.

 

Lai pieteiktu piesārņotās teritorijas jau šobrīd, dodoties dabā, noderēs mobilajā telefonā lejupielādēta Vides SOS aplikācija. Ar tās palīdzību, ieraugot piesārņoto vietu, ikvienam iedzīvotājam ir iespēja par to informēt atbildīgo dienestu. Visi ziņojumi būs redzami tīmekļa vietnes www.videssos.lv interaktīvajā kartē.

Kā ierasts, sākot no marta, piesārņotās vietas varēs atzīmēt arī Lielās Talkas interaktīvajā karte. Tāpat Lielās Talkas mājas lapā ikvienam apmeklētājam būs pieejama informācija par pašvaldību, izglītības iestāžu, uzņēmumu, organizāciju un brīvprātīgo entuziastu oficiāli pieteiktajām talkošanas vietām.

“Kopīga talkošana desmit gadus pēc kārtas ir ieaudzinājusi mūsu cilvēkos rūpes par savu zemi. Arī fakts, ka gadu no gada pieteikto sakopjamo vietu skaits pārsniedz piesārņoto vietu skaitu, liecina, ka mēs ejam pareizajā virzienā – ir mainījusies cilvēku domāšana un ikdienas paradumi. Lielā Talka ir absolūti brīvprātīga iniciatīva, un tā desmit gadu laikā ir sevi attaisnojusi, ” ir pārliecināta Lielās talkas vadītāja Vita Jaunzeme.

Lielās Talkas organizatori aicina iedzīvotājus būt vērīgiem un, konstatējot piesārņojumu, nepalikt vienaldzīgiem, bet ziņot par to, lai līdz Latvijas simtgades svinībām mūsu valsts uzmirdzētu no jauna. Latvijai BŪT zaļai par visiem 100!

Doties “Lielajā Talkā 2018” aicina “Rīgas brīvostas pārvalde”, “Latvijas Valsts meži”, kā arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Latvijas Vides aizsardzības fonds, Latvijas Atkritumu saimniecības uzņēmumu asociācija, “DHL” un “Clean R”.

Foto: LETA

Saistītās tēmas: AtkritumiLielā talka

youtube icon
Abonēt youtube