Foto: Pexels/Caner Demiroğlu

Lielās talkas laikā, sestdien, 27. aprīlī, sakopjot un pielāgojot civilās aizsardzības prasībām vairāku pašvaldību ēku pagrabus, Rīgas dome aicina iedzīvotājus atbilstoši iespējām pievērst uzmanību arī savu pagrabu sakārtošanai.

“Lielās talkas ideja no pirmsākumiem ir bijusi panākt sabiedrībā paradumu maiņu, kas par normu padara tīru un sakoptu vidi, nevis piegružotu. Un būtiskākais Lielajā talkā ir plašā sabiedrības iesaiste – nevis mēs gaidām, kad kāds nāks un sakārtos, bet paši ceļamies, darām un uzturam kārtībā. Ar šādu motivāciju Lielās talkas dienā Rīgas pašvaldība aicina rīdziniekus apzināt un sakārtot savu mājokļu pagrabus, kas var būt drošs patvērums ārkārtas situācijā. Līdzīgi kā vides jautājumos, arī civilās aizsardzības jomā ir gan valsts un pašvaldību līmenī darāmi darbi, gan arī ikdienišķi un katram pašam pa spēkam veicamas lietas, kas padara vietu un telpu ap mums ne tikai tīrāku, bet arī drošāku,” norāda Rīgas domes priekšsēdētājs Vilnis Ķirsis

“Lielā talka šogad pāršķir jaunu lapaspusi un piemērojas situācijai. Jau pašā saknē tai ir daudz kopīga ar civilo aizsardzību – abos procesos nepieciešama aktīva sabiedrības līdzdarbība, bet bez pārdomātas organizācijas tā nebūs efektīva. Tāpēc šajā pavasarī aicinu pievienoties mums, iepazīties ar sagatavotajām vadlīnijām un veltīt enerģiju savu pagrabu un potenciālo drošo telpu sakārtošanai. Tas būs pienesums gan savai, gan mūsu visu kopējai drošībai,” uzsver Rīgas vicemēre Linda Ozola.

Talkas laikā, piedaloties Rīgas domes vadībai, pašvaldības darbinieki sakārtos pagrabu Rīgas 49. vidusskolā un pagrabu blakus pamatskolai “Rīdze” esošajā aizsargbūvē Zigfrīda Annas Meirovica bulvārī 1 un patvērumam pielāgojamās telpas sociālās aprūpes centrā “Mežciems”, rādot piemēru, kā sakārtot un pielāgot pagrabu civilās aizsardzī.bas prasībām Ar šo pagrabu sakārtošanu pašvaldība sāk procesu, kurā apzinās un sakārtos patvērumam pielāgojamas vietas pašvaldības īpašumos, kā arī informatīvā kampaņā aicinās iedzīvotājus sekot piemēram.

Rīgas pašvaldība aicina iedzīvotājus atbrīvot pagrabstāvus vai pazemes stāvus no atkritumiem, būvgružiem, bīstamām vielām, konstrukcijām un priekšmetiem ar asām malām, kas varētu radīt papildu apdraudējumu cilvēkiem, kas uzturas šajā telpās. Pagrabu tīrīšanu vajadzētu saskaņot ar ēku apsaimniekotājiem, jo nepieciešams nodrošināt arī izvākto atkritumu savākšanu.

Tāpat iedzīvotāji aicināti apsvērt iespēju atbrīvotajos pagrabstāvos un pazemes stāvos izveidot patvertnes vai vietas, kur var patverties, saskaņā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vadlīnijām.

Ar saukli “Rīgas civilās aizsardzības plāns – pārzini un līdzdarbojies!” Rīgas dome ir sākusi iedzīvotāju informēšanas kampaņu un astoņu semināru ciklu par civilo aizsardzību, kas turpināsies visa gada garumā. Pirmajā seminārā “Vispārīgie ieteikumi rīdziniekiem X stundā” tika sniegta praktiska informācija, kas jāzina rīdziniekiem par Rīgas civilās aizsardzības plānu, evakuāciju, ieteikumiem par droša patvēruma vietas izveidi, iesaisti valsts aizsardzībā un citiem svarīgiem personīgās aizsardzības jautājumiem.

Lasiet arī: Nedēļas vidū daudzviet līs un sniega sega strauji kusīs

Lasiet arī: Nauda viņus mīl! Trīs zodiaka zīmes, kam ir vislielākās iespējas kļūt turīgiem

Lasiet arī: VIDEO | Izmisušie krievi uzbrūk Orskas mēram, pārmetot viņa ģimenes locekļu ērto dzīvi Dubaijā

Lasiet arī: Zelenskis nosaucis piecas valstis, kuras gaida karš, ja Ukraina zaudēs

Lasiet arī: SuperBingo tiek pie jaunas vadītājas, Ligitai Miezei dodoties pirmsdzemdību atvaļinājumā

Lasiet arī:  Maršruts nedēļas nogalei: pavasara palu šovs «Lido zivis Kuldīgā»

Seko mums arī Facebook, X, Instagram un Draugiem!

Saistītās tēmas: Lielā talkapagrabiRīgaRīgas Dome

youtube icon
Abonēt youtube