Visas nedēļas garumā Latvijā risinājās un tā arī īsti neatrisinājās Latvijas bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča kukuļu ņemšanas sāga. Šķiet, šis bija galvenais temats visur – sākot no valsts pārvaldes institūcijām līdz pat bērnudārza jaunāko mazuļu grupiņām. Rimšēviča tematika dominēja arī sociālajos tīklos. Portāls ritakafija.lv piedāvā iepazīties ar trim sabiedrībā populāru dāmu viedokļiem, kas ir izpelnījušies lielāko rezonansi virālajā pasaulē.

 

Nora Ikstena, grāmatu autore:

  • Britu mediji vēl pirms nedēļas ziņoja tik daudz labu vārdu pār Latvijas kultūru, 100- gadi, literatūru. Tagad melna migla. Vai kāds spēs ”aprēķināt” šo milzīgo zaudējumu? Nepietiek ar simtiem tūkstošiem, vajag vēl. Tas nekas, ka mūsu sportisti, mākslinieki, mūziķi, rakstnieki, mūsu valsts cilvēki, kuri godīgi strādā un maksā nodokļus, joprojām ar pēdējiem spēkiem mīl šo valsti. Tur ”augšā” viss ir citādi- bez komentāriem, mašīnās ar melniem stikliem, advokātiem, kuri atļaujas smaidīt kamerās šādā Latvijas posta reizē un ”draugiem”, kuriem atrodas ķīlas nauda. Es esmu turējusies pretī ilgi , bet man ir kauns par cilvēkiem, kuri gatavi pārdot savu valsti un likt mums, bez vainas vainīgiem , kaunēties par to.

Žaklīna Cinovska, TV personība:

  • Mana mīļā arāju tauta! Tas, ka mums nav perfekta banku sistēma, tas nu ir, iespējams, jo nosauciet kaut vienu nozari, kas mūsu valstī būtu sakārtota!? Bet ne par to stāsts. Tas, ka viens krievs, VISTIPISKĀKĀ KRIEVU STILĀ pamet mums visprastāko kaulu, vistipiskāk krieviem raksturīgā gājienā, ar jau sen sagatavotiem apšaubāmiem 90. gadu stila kompromātiem, kas daļā sabiedrības izraisa vienkārši smaidu… Un ko darām mēs? Mēs – graužam viens otram rīkli, brūkam viens otram virsū, lamājamies, apsaukājamies, cenšamies pierādīt faktus, par kuriem pašiem nav nemazākās zināšanas…..Te prasās nocitēt LL.: … cilvēkiem, kuru pasaules uztvere atbilst seriāla UgunsGrēks scenāristu izdomas un loģikas līmenim, šis acīmredzami ir pietiekami pārliecinoši, ……..Visu izteica jau pēc Rimšēviča aizturēšanas orgasmā raustošo vecmeitu sajūsmas spiedzieni, – viņām un viņiem viss jau automātiski bija skaidrs.!”…. 😀 (smējos balsī! Paldies Lato, precīzākais apzīmējums) Rimšēvičs noziedznieks, tāds un šitāds, ķerot lašus visiem bazūnē valsts noslēpumus, teju saprecējies ar Sprūdu….intervijā rokas turējis šitā vai ne-tā… utt….. Tāda ar sveci visur klāt stāvējuša tauta! Es NEaizstāvu te Rimšēviču. Nelamājiet tagad par to mani vai Lato….. Jo es arī tāpat kā lielais vairums tautas patiesību nezinu!!!, Mēs tik izdarām secinājumus, redzam neloģismus, kas kā bomis mums visiem acī, bet mēs to ne par ko nepieminam, tik kliedzam un apvainojam. Žurnālistu tonis preses konferencē, ari Rēdera raidījumā, (piedod, Guntar), bija tāds it kā viņš būtu pie rokas pieķerts terorists ar bumbu kabatā. It kā killers, kas aiz stūra bāzis Putleram kabatās mūsu naudu un tagad pie visa, visa, visa, kas mūsu valstī notiek, ir vainīgs viņš!! Tad jautājums- ar ko mēs atšķiramies no krieviem?? Kur ir mūsu Eiropiskā cieņa, kultūra? Kur ir mūsu PAŠCIEŅA? Viens apšaubāms slāvu biznesmenis var publiski uzk… piedošanu, mūsu cilvēkiem un mēs ko darām?… bez jebkādas iedziļināšanās lamājam to, kam trāpīts.!! Mīļie cilvēki, AR TĀDU SAVU CILVĒKU ZĀKĀŠANU (kamēr nav pierādīts- nav vainīgs) MĒS TAK PAŠI SEVI PASAULES PRIEKŠĀ nolaižam līdz 90. gadu līmenim!! UN, Lai nu kam, bet ne jau mums nepazīt kaimiņu lielvalsts provocējošo stilu un viņu nodomus.(šīs pārdomas nespēju nerakstīt pēc tā, kā man viena amerikāņu draudzene te redzot, kā mēs cepamies, pajautāja, vai tas banķieris kādu nositis? ….. Ko man viņai bija atbildēt?

Daiga Eilande, mūzikas producente:

  • Es ticu Rimšēvičam, viņš nav viens, mēs, jau esam divi. Vai tiešām iesūtītais Trojas zirgs jau sāk graut manu Valsti? Kas ir noticis, ka “guseļņikovi” var mierīgi to ņemt un postīt? Krievijas pilsonība, Lielbritānijas pilsonība un ritenis ripo. Tiešām ceru, ka Rimšēviča kungs šodien iesniegs attiecīgus iesniegumus drošības iestādēs tādā pašā apmērā kā tas tika izdarīts pret viņu. Šai karā jākaro tikai un vienīgi ar tādiem pašiem ieročiem kā pretējā puse to dara, pluss argumentēti, bez “laikam”, “likās”, “it kā”. Ceru uz KNAB rīcību tik pat operatīvu, otrās puses virzienā. Vēl es ceru, ka mūsu 100 “gudrās” galvas nav tikai nosaukums mandātā. Nesaprotu, vai FKTK pilda savu darbu tikai tad, kad atnāk grūdiens no ASV un ES uzraugošām iestādēm? Algas par mazu, lai strādātu PROFESIONĀLI? Lāčplēša un Melnā bruņinieka cīņa.

 

 

youtube icon
Abonēt youtube