Pašreizējā situācijā stabilākās valdības kodols varētu veidoties no “Jaunās Vienotības” (JV), nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK), Jaunās konservatīvās partijas (JKP) un apvienības “Attīstībai/Par!” (AP), intervijā “Latvijas Avīzei” pauž Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars (AP).

Viņš norāda, ka šādā gadījumā valdības kodolam sanāktu 50 balsis un tālāk būtu “jāskatās pēc kādas partijas vai individuālu deputātu atbalsta”.

Jautāts, vai šāda valdība varētu strādāt JV politiķa Krišjāņa Kariņa vadībā, Bondars atbild, ka viņš šādu iespēju neizslēdz. “Bet šim jābūt reformu kabinetam pēc būtības, jo vēlētāji devuši mandātu lielām pārmaiņām veselības, izglītības jomā, teritoriālajā plānojumā,” intervijā “Latvijas Avīzei” piebilst parlamentārietis.

Komentējot Saeimā ievēlēto politisko spēku ilgstošo nespēju izveidot jaunu valdību, AP politiķis uzsver, ka parlamentā ir sadrumstalotība un maz deputātu ar pieredzi. Tomēr, ja vēlētāji ir vēlējušies, lai pie varas nāk jauni politiķi, ir jārēķinās, ka viņiem nepieciešams mācību laiks, atgādina Bondars. “Šajā parlamentā nav hegemona, kas uzurpētu varu, vienlīdzīgiem partneriem jātiecas lēmumus pieņemt demokrātiski,” situāciju komentē politiķis.

Kā ziņots, JV šodien plāno ar piecām partijām pārrunāt iespēju izveidot valdību Kariņa vadībā, aģentūru LETA informēja JV preses sekretārs Sandris Sabajevs. Uz tikšanos aicināti pārstāvji no partijas “KPV LV”, Zaļo un zemnieku savienības, AP, VL-TB/LNNK un JKP. Ap plkst.16.15 paredzēts Kariņa preses brīfings.

Neviena no partijām, kuras Kariņš aicinājis uz sarunām, neplāno no tām atteikties. Tomēr domas par iespējamo koalīcijas modeli politiskajiem spēkiem atšķiras. Arī neoficiālās sarunās izskan, ka visas sešas partijas iesaistīt valdībā būs sarežģīti, ņemot vērā “sarkanās līnijas”. Sarunās par valdību netiek iesaistīta lielākā parlamenta frakcija – “Saskaņa”.

Politiķi prognozē, ka par Kariņa vadīto valdību varētu izdoties vienoties samērā ātri.

Partijām jau ilgāk par diviem mēnešiem neizdodas panākt vienošanos par topošo valdību. Iepriekš prezidents bija nominējis divus premjera kandidātus – Jāni Bordānu (JKP) un Aldi Gobzemu (KPV LV), bet viņiem valdību izveidot neizdevās, līdz ar to nominācijas tika atsauktas.

Ziņas avots: LETA.

Saistītās tēmas: 13. Saeima.bondars

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube