Ja partija “Saskaņa” Rīgas mēra amatam izvirzīs savu kandidātu, partija “Gods kalpot Rīgai” (GKR) šo kandidātu neatbalstīs, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

GKR jau aizvadītajā nedēļā paziņoja, ka Rīgas mēra amatam piedāvās kādu no savas partijas pārstāvjiem. Par konkrētiem pretendentiem partija plāno lemt paplašinātajā valdes sēdē rīt, 28.maijā, taču pagaidām gan kā ticamākais kandidāts šim amatam tiek minēts pašreizējais domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs (GKR).

Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija, GKR par savu nostāju informējusi arī domes kolēģus no “Saskaņas”, kuriem tad tuvāko dienu laikā būs jāizlemj – vai kolēģu virzīto kandidātu atbalstīt.

Neoficiālā informācija liecina, ka gadījumā, ja mēra krēslu ieņems GKR biedrs, abi vicemēru amati tiks atvēlēti “Saskaņai”. Kā viens no deputātiem, kurš varētu saglabāt amatu, tiek minēts pašreizējais vicemērs Vadims Baraņņiks (S), taču kā potenciālie kandidāti šim amatam varētu tiks virzīti arī Baiba Rozentāle (S) vai Sandris Bergmanis (S).

Tas, kad tieši varētu notikt jaunā Rīgas mēra vēlēšanas, pagaidām nav zināms.

Ja gadījumā “Saskaņa” un GKR par vienu mēra kandidātu nevienosies, Burovs turpinās pildīt priekšsēdētāja amata pienākumus. Likums “Par pašvaldībām” paredz, ka, ja domē divu mēnešu laikā netiek ievēlēts jauns priekšsēdētājs, Saeima ir tiesīga domi atlaist.

Kā ziņots, nupat notikušajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās no “Saskaņas” saraksta ir ievēlēts no amata atstādinātais mērs Nils Ušakovs (S) un bijušais vicemērs Andris Ameriks (GKR).

Viņu vietas pašvaldībā varētu ieņemt nodibinājuma “Rīgas tūrisma attīstības birojs” bijusī valdes locekle Vita Jermoloviča un AS “Rīgas starptautiskā autoosta” valdes loceklis Ivans Ivanovs.

Ziņas avots: LETA

Saistītās tēmas: Gods kalpot RīgaiSaskaņa

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube