Ģenerālprokuratūra deleģējusi divus prokurorus obligātā iepirkuma komponentes (OIK) sistēmas izvērtēšanai izveidotajā parlamentārajā izmeklēšanas komisijā, kuras mērķis ir noskaidrot OIK sistēmas pārkāpumus un nodarīto kaitējumu valstij, aģentūru LETA informēja komisijas pārstāve Ilze Vanaga.

Komisijas vadītāja Ieva Krapāne (KPV LV) norādījusi, ka “augsti vērtē” Ģenerālprokuratūras iesaisti parlamentārās izmeklēšanas komisijas darbā un pauž cerību, ka kopīgs darbs ļaus sasniegt ātrāku un kvalitatīvāku rezultātu. Viņa norāda, ka komisija apzinās uzticētā mandāta nozīmību, “jo no iegūtajiem rezultātiem būs arī atkarīgs, vai nākotnē ar stingrāku normatīvo aktu regulējumu izdosies nepieļaut līdzīgu afēru veidošanos”.

Komisija ir vērsusies pie Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV), ekonomikas ministra Ralfa Nemiro (KPV LV) un iekšlietu ministra Sanda Ģirģena (KPV LV) ar lūgumu mēneša laikā sniegt skaidrojumu un informāciju par būtiskiem ar OIK sistēmas izveidi saistītiem jautājumiem. Pirmā mēneša laikā komisijas vadītāja ir ievākusi lietā būtisku materiālu un informācijas bāzi, kā arī tikusies ar OIK sistēmā iesaistītajiem. Izveidota arī komisijas operatīvā komanda ar komisijas juriskonsultantu un tehnisko sekretāri, norādīja Vanaga.

OIK parlamentārās izmeklēšanas komisijas galvenais uzdevums ir noskaidrot, kāds ir patiesais sistēmas nodarītais kaitējums valstij, nosaukt afēras vainīgos, kā arī izdarīt secinājumus, lai novērstu nākotnē šādu sistēmu veidošanos, skaidro komisijas pārstāvji.

Izmeklēšanas komisiju vada Krapāne, par komisijas sekretāru ievēlēts Mārtiņš Šteins (AP). Komisijas sastāvā ir deputāti Atis Lejiņš (JV), Romāns Naudiņš (VL-TB/LNNK), Sandis Riekstiņš (JKP), Viktors Valainis (ZZS) un Jānis Ādamsons (S).

Ziņas avots: LETA

Saistītās tēmas: OIK

youtube icon
Abonēt youtube