Rīgas domes dalībnieku sapulcē nolēma apstiprināt prasības celšanu pret četriem bijušajiem RP SIA “Rīgas satiksme” valdes locekļiem vismaz 1,5 miljonu eiro apmērā. Taču prasības summa līdz iesniegšanai tiesā vēl tiks precizēta. Prasība tiks celta pret bijušajiem valdes locekļiem, kuri uzņēmuma valdē darbojušies laika periodā no 2010.gada līdz 2018.gada decembrim, ziņo Rīgas pilsētas izpilddirektora padomnieks Guntis Kārkliņš.

Ziņojumā teikts, ka prasības pamats ir saistīts ar 16 fiktīvu konsultantu nodarbināšanu, par kuriem RP SIA “Rīgas satiksme” padomes piesaistītais Jāņa Kārkliņa advokātu birojs ir pārliecināts, ka ir pietiekami pierādījumi civiltiesiskā kārtā pieteikt prasību un prasīt zaudējumu atlīdzību.

Par iespējamu fiktīvu konsultantu nodarbināšanu prasība tiks celta pret bijušo RP SIA “Rīgas satiksme” valdes priekšsēdētāju Leonu Bemhenu, kā arī bijušajiem RP SIA “Rīgas satiksme” valdes locekļiem: Irinu Feļdmani, Andreju Požarnovu un Inesi Švekli, kuri ir parakstījuši dokumentus šo konsultāciju līgumu ietvaros.

Attiecībā uz visiem konsultāciju līgumiem, kuri kopumā ir 46, kā arī pārējām lietām, kuras jau šobrīd izmeklē gan Valsts policija, gan Korupcijas novērošanas un apkarošanas birojs, RP SIA “Rīgas satiksme” lūgs uzņēmumu atzīt par cietušo personu, lai prasītu tiesībsargājošām iestādēm vērtēt visu 11 valdes locekļu atbildību, kuri uzņēmuma valdē ir darbojušies laika periodā no 2010.gada līdz 2018.gada decembrim un attiecīgi veikt zaudējumu piedziņu.

Prasība tiesā tiks iesniegta līdz 2020.gada 17.septembrim.

Foto: Publicitātes

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube