Foto: Simona Dilāne

Saskaņā ar Rīgas domes izpilddirektora rīkojumu no šodienas, 25.janvāra, tiks koriģēti sabiedriskā transporta kustības saraksti. Kopējais sabiedriskā transporta izlaidums tiks palielināts par 90 reisiem, informē “Rīgas satiksme”.

Izmaiņas darba dienu kustības sarakstos tiks veiktas:

Autobusiem

3., 48., 51., 52. un 58. autobusa maršrutā.

Trolejbusiem

4. un 16. trolejbusa maršrutā.

Tramvajiem

1. tramvaja maršrutā.

Analizējot datus par pasažieru skaita izmaiņām darba dienās pa stundām, novērojams liels pasažieru skaita kritums, salīdzinot ar vidējo pasažieru skaitu septembrī. Decembrī, salīdzinot ar septembri vidējais pasažieru skaits samazinājies par vairāk nekā 40%. Pasažieru skaits turpina samazināties, janvārī sasniedzot gandrīz 50% samazinājumu pret septembri.

“Rīgas satiksme” informē, ka arī turpmāk nepārtraukti monitorēs un sekos līdzi sabiedriskā transporta piepildījumam un pasažieru plūsmām. Informāciju par salona piepildījumu sniedz gan sabiedriskā transporta vadītāji, gan tiek pārbaudīti klientu pieteikumi.

Tāpat visi jaunākie “Rīgas satiksmes” transporta līdzekļi ir aprīkoti ar automātiskām pasažieru skaitīšanas sistēmām, tādējādi brīdī, kad transporta līdzekļa salons sasniedz 50% piepildījumu, dispečeri saņem signālu, kas dod iespēju operatīvi reaģēt un norīkot papildus transporta līdzekli.

“Rīgas satiksme” aicina nestrādājošos pensionārus, kā arī citas pasažieru kategorijas, kuras pārvietojas sabiedriskajā transportā ar 100% atlaidi, izmantot sabiedrisko transportu dienas laikā, kad pasažieru plūsmas ir nelielas.

Gadījumā, ja pasažieri novēro situāciju, kad sabiedriskajā transportā ir lielas pasažieru plūsmas, aicina ziņot “Rīgas satiksmei”, zvanot pa tālruni: 20361862, rakstīt e-pastu: info@rigassatiksme.lv vai ziņot uzņēmuma sociālo tīklu profilos, norādot maršrutu un laiku, lai uzņēmums nepieciešamības gadījumā varētu operatīvi noreaģēt – norīkot lielākas ietilpības transportu vai papildus transporta līdzekli.

youtube icon
Abonēt youtube