Foto: Pixabay.com

Rūpējoties par bērnu redzes veselību, jau vairākus gadus veikalu tīkls OptiO realizē sociālās atbildības programmu, lai aicinātu vecākus pievērst uzmanību bērnu redzes veselībai un sniegtu iespēju bērniem līdz 18 gadu vecumam saņemt brilles 55 EUR vērtībā bez maksas. Pērn Latvijā šo iespēju izmantoja 5 831 bērns.

Kurzemē – 559, Vidzemē – 752, Zemgalē – 839, savukārt Rīgā – 3 231.

“Tieši attīstības un augšanas periodā bērnu redzes kvalitātei ir ļoti nozīmīga loma, jo aptuveni 80% no informācijas par apkārt notiekošo bērni uztver ar redzi. Tāpēc savlaicīga redzes pārbaude un korekcija tieši bērniem, ir ļoti nepieciešama,” pauž speciālisti.

Šī iemesla dēļ ik gadu tiek piedāvāta iespēja bērniem saņemt korekcijas līdzekļus bez maksas (55 eiro vērtībā), ko izmantojuši jau tūkstošiem bērnu visā Latvijā.

Pērn sociālo programmu visaktīvāk izmantoja gada sākumā, kad janvārī un februārī ik mēnesi tika izgatavotas vairāk kā 500 brilles, bet, sagaidot jauno mācību gadu – jaunas brilles augustā saņēma 753 bērni, savukārt septembrī – 639.

OptiO optometriste Aiga Ozoliņa komentē: “Aizvadītā gada laikā, mainoties ierastajam mācību ritmam, bērniem nācās pielāgoties jauniem apstākļiem, kas nozīmē arī intensīvāku darbu pie viedierīcēm. Zilā gaisma, kuru izstaro datori, telefoni, TV, nereti rada diskomfortu mūsu acīm. Īpaši bērniem, kuru actiņas ir jūtīgākas nekā pieaugušajiem. Līdz ar to būtu svarīgi ievērot atpūtas pauzes un veikt acu vingrinājumus, lai palīdzētu acu muskuļiem atslābināties un samazinātu risku saskarties ar redzes defektiem.”

Latvijā redzes problēmas skar gandrīz ceturtdaļu bērnu, tāpēc ir ļoti būtiski sekot līdzi bērnu labsajūtai, lai būtu iespējams savlaicīgi piefiksēt redzes problēmas un tās efektīvi novērst. “Gadījumos, kad bērna redzes veselībai pienācīgi nesekojam, tas var izraisīt attīstības traucējumus un apgrūtināt bērna iekļaušanos sabiedrībā,” uzsver optometriste.

“Visbiežāk par bērnu redzes problēmām liecina izvairīšanās no darba tuvumā, acu samiegšana, skatoties tuvumā vai tālumā, galvas pieliekšana, kā arī sūdzības par galvassāpēm. Ja kāda no šīm pazīmēm tiek ievērota, vecākiem nevajadzētu atlikt bērna vizīti pie optometrista. Arī tad, ja bērnam šķietami nav nekādu redzes problēmu, ieteicams redzi pārbaudīt reizi gadā,” stāsta Aiga Ozoliņa.

Bezmaksas brilles bērni vecumā līdz 18 gadiem var saņemt ikvienā OptiO veikalā visā Latvijā. Piedāvājumā ietilpst briļļu ietvars cenā līdz 29 eiro un divas briļļu lēcas 26 eiro vērtībā, kā arī briļļu izgatavošana ir bez maksas.

Lai saņemtu brilles, nepieciešama briļļu recepte, kas nav vecāka par trīs mēnešiem. Ja nepieciešams, redzes pārbaudi iespējams veikt arī OptiO veikalos pēc iepriekšēja pieraksta.

Programma ir spēkā no 2021.gada 1.janvāra līdz 2021.gada 31.decembrim.

youtube icon
Abonēt youtube