Foto: Unplash.com

Nav noslēpums, ka pavasarī mēs visi jūtamies nedaudz pozitīvāk – mostas daba, ir vairāk gaismas un saules, vairāk fizisko aktivitāšu, līdz ar to arī skats uz dzīvi ir optimistiskāks. Turklāt psihologi secinājuši, ka pavasara tīrīšana ir viens no mentālās veselības stūrakmeņiem. Pētījumi rāda, ka aptuveni 70% cilvēku mājas kārtošana dod panākumu sajūtu, 61% atzīst, ka tas ļauj just mazāk stresa, bet 54% apgalvo, ka tas ir relaksējoši.

“Nekārtība un juceklis mājās var palielināt stresa līmeni un radīt trauksmi – pat tad, ja to šķietami neievēro vai tas ir it kā noslēpts. Tīrot un ieviešot kārtību, cilvēkam sāk likties, ka viņš ir noteicējs pār apkārtējo vidi un spēj to padarīt relaksējošu, kas ļauj vairāk koncentrēties uz citām svarīgām lietām. Lai kāds būtu jūsu ieradums velkamā apģērba izvēlei – mirkļa izjūtas vai rūpīga plānošana, ērtāk un patīkamāk tomēr tērpu izvēlēties no kārtīga un pārredzama drēbju skapja,” atzīst Agnese Masaļska, VAN GRAAF veikala Rīgā vadītāja.

Apģērbam ir liela loma mūsu komforta veidošanā, palīdzot harmonizēt emocionālo pasauli un dodot gandarījuma sajūtu.

Viens no veikala modes komandas mazajiem, bet praksē pārbaudītajiem ieteikumiem drēbju revidēšanai visa gada garumā, ir ieviest lielāku somu vai kasti tērpiem, no kuriem esat izlēmuši kaut kad atbrīvoties. Kad tā būs pilna, pienāks laiks izlemt drēbju tālāko likteni.

Lasiet arī: Rīta kafija piedāvā | Katrai sievietei kaut reizi mūžā būtu…

Drēbju skapja revīzija pavasarī dubulto labsajūtu, un to šobrīd ir vieglāk paveikt, jo ir vairāk enerģijas un pozitīvāks skats uz dzīvi. Pārstāvji piedāvā: noderīgi knifi drēbju skapja pavasara kārtošanai bez stresa.

• Nesteidzies! Apģērbs ir iedvesmas un emociju avots, tāpēc aicinām ieplānot skapja revīzijai vismaz pusi dienas. Ja vajadzēs ņemt pauzi (un tas tā būs), nebūs jāuztraucas, ka nepaspēsi uzdevumu paveikt laikā.

• Tukšs skapis. Jā, tieši tas palīdz vislabāk – izņem visas drēbes, kas glabājas skapī, plauktā vai kastē, un fiziski notīri pašu mēbeli un telpu ap to. Vieglāk paveikt uzdevumu, ja izņemtās drēbes saliec gultā, kur naktī guli. Ir lielāka iespēja, ka kārtošanu pabeigsi līdz naktsmieram.

• Neizmet, bet ziedo! Lai gan labdarība prasa nopietnu attieksmi, laiku un citus resursus, tomēr izpētīts, ka gandarījums dod vairāk pozitīvā nekā nogurums, ziedojumu organizējot. Eksperti iesaka neuztraukties par to, vai un kā tiks atrasts cilvēks, kam tavas drēbes var noderēt. Vienkārši izvēlies organizāciju, kas liekas simpātiska un pieņem apģērbu, un tā paveiks savu labo darbu profesionāli.

• Runā ar sevi godīgi! Tieši tā – mierīgi un nesteidzoties uzdod sev jautājumus par katru no tērpiem, par ko rodas šaubas – paturēt vai dot projām. Populārākie ir jautājumi “Kad to pēdējo reizi uzvilku?”, “Vai man ir citi apģērba elementi, ar ko varu izveidot modernu ansambli?” un “Vai varu to uzvilkt šajā brīdī, tas man der un nav jāpielabo?”.

• Vismīļākos apģērbus paturi! Mums katram ir viens vai vairāki tērpi vai apģērba gabali, kas saistās ar mīļām atmiņām, nozīmīgiem pagātnes notikumiem vai pasakainām emocijām. To esamība ir daudz svarīgāka par pielietojamību. Pavasarī šos tērpus var iztīrīt, atsvaidzināt, salabot un noskaidrot, kā skaisti, pareizi un saudzīgi tos uzglabāt. Rūpes par nozīmīgo apģērba gabalu palielinās gandarījuma sajūtu un prieku par labi padarītu darbu.

• Fotosesija. Ja ir daudz laika un enerģijas, eksperti iesaka visus apģērbus arī uzmērīt un pat nofotografēt dažādās kombinācijās, saglabājot attēlus kādā no noderīgām lietotnēm vai viedierīču galerijās. Tas vēlāk atvieglos iepirkšanos un palīdzēs reizēm iedvesmoties tērpa izvēlei, kad būsi aizgulējusies vai nevēlēsies veltīt laiku domām, ko īsti šodien lai uzvelk.

• Pozitīvie palīgi. Izvēlies to, kas tev rada labas emocijas, kamēr tu kārto savu drēbju skapi. Ja tas ir cilvēks, uzaicini palīdzēt un noorganizē patīkamu kopā pavadāmo laiku. Ja tas ir kāds dzēriens vai ēdiens, mūzika, raidieraksts vai nodarbe, ko vari apvienot ar tērpu revīziju, izvēlies to un izbaudi pasākumu. Apzināti palielini laimes hormonu rašanās iespējamību un dubulto prieku par ieplānoto procesu un tā rezultātu!

• Iedvesmojies! Izmanto internetu un pameklē slavenību stilu vai dažādus tērpu ansambļus, meklējot pēc savu labāko apģērbu atslēgvārdiem. Saglabā labākos atradumus vai izveido sarakstu, ja tev trūkst kāda no atrastā tērpu ansambļa elementiem. Varēsi to izmantot, kad vēlēsies iegādāties trūkstošos elementus.

youtube icon
Abonēt youtube