Foto: Unplash.com

No 25.oktobra pilngadīgām personām, kurām nav vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta, netiks piemēroti tikai pašvaldību noteiktie braukšanas maksas atvieglojumi valstspilsētu organizētajā sabiedriskajā transportā. Savukārt valsts noteiktos braukšanas maksas atvieglojumus arī turpmāk varēs saņemt visi pasažieri, braucot reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos, informē Satiksmes ministrija.

Braukšanas maksas atvieglojumu atcelšana attiecas uz valstspilsētu – Rīgas, Jūrmalas, Jēkabpils, Jelgavas, Valmieras, Rēzeknes, Daugavpils, Liepājas un Ventspils noteiktajām braukšanas atlaidēm, ko dotē pašvaldības.

Pieņemtie grozījumi neparedz izmaiņas pasažieru kategorijām, kuras ir tiesīgas izmantot braukšanas maksas atvieglojumus saskaņā ar Ministru kabineta 2021.gada 22.jūnija noteikumiem Nr.414 “Braukšanas maksas atvieglojumu noteikumi”.

Nemainīga paliek kārtība, kā saņemt braukšanas maksas atvieglojumus valsts dotētajā maršrutu tīklā un personām ar I un II grupas invaliditāti un viņu pavadoņiem arī valstspilsētu organizētajā sabiedriskajā transportā, ļaujot braukt bez maksas arī tām pilngadīgajām personām, kurām vēl nav vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta.

Tāpat kā līdz šim, valsts dotētajos reģionālajos maršrutos, atlaides tiks nodrošinātas:

• bērniem, kas saskaņā ar Vispārējās izglītības likumu nav uzsākuši pamatizglītības apguvi (pirmsskolas vecuma bērni);

• personām ar I vai II invaliditātes grupu, personām līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti un personām, kuras pavada personu ar I invaliditātes grupu vai personu līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti (braukšanas maksas atvieglojumus varēs saņemt arī pilsētu organizētajā sabiedriskajā transportā);

• bērniem bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem, kuri atrodas audžuģimenēs, aizbildnībā, bērnu aprūpes institūcijās vai mācās vispārējās un profesionālajās izglītības iestādēs, kā arī augstskolās un koledžās līdz 24 gadu vecuma sasniegšanai;

• politiski represētām personām un nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem;

• personām no daudzbērnu ģimenēm, kuras saņēmušas 3+ Ģimenes kartei, un ģimenēm, kuru aprūpē ir bērns ar invaliditāti vai pilngadīga persona, kura nav sasniegusi 24 gadu vecumu, ja tai noteikta I vai II invaliditātes grupa, kuras izmanto valstī īstenotās Latvijas Goda ģimenes apliecības programmas ietvaros piešķirto apliecību.

Joprojām spēkā paliek iepriekš noteiktie drošības pasākumi par regulāru transportlīdzekļa dezinfekciju un salona vēdināšanu, atverot lūkas. Savukārt pasažieriem paliek spēkā obligāta prasība brauciena laikā lietot sejas maskas.

Ņemot vērā joprojām augstos epidemioloģiskos riskus, iedzīvotāji aicināti būt atbildīgi un ievērot visus noteiktos drošības pasākumus – ievērot 2 m distanci, mazgāt rokas, vēdināt telpas un lietot sejas maskas visur, kur tās ir jālieto, izmantot sabiedrisko transportu tikai neatliekamiem braucieniem, izvairoties braukt rīta un vakara stundās. Tāpat, ja ir iespēja, īsās distances veikt ar kājām vai velosipēdu.

Katra cilvēka izlēmīga rīcība, rūpīgi ievērojot visus drošības pasākumus un vakcinējoties, palīdz apturēt pandēmiju un atgriezties ierastajā ikdienas dzīves ritmā.

Saistītās tēmas: braukšanas maksas atvieglojumipasažieri

youtube icon
Abonēt youtube