Ekrānuzņēmums no LTV Ziņu dienesta video sižeta

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes izmeklētajā kriminālprocesā par ārsta imunologa Jevgēnija Ņikiforenko iespējamu seksuālu vardarbību pret vairākām pacientēm ārsts atzīts par aizdomās turēto un šī gada 22.februārī tika aizturēts, ziņo Valsts policija.

Savukārt 24.februārī vīrietim piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, tostarp aizliegums praktizēt kā ārstam imunologam. Drošības līdzekļi ir spēkā uz Krimināllikumā noteikto laiku, šajā gadījumā – līdz 22 mēnešiem.

Izmeklētais kriminālprocess 2021.gada 20.decembrī kvalificēts pēc Krimināllikuma 160. panta pirmās daļas par seksuāla rakstura darbību nolūkā apmierināt savu dzimumtieksmi fiziskā saskarē ar cietušā ķermeni, ja tā izdarīta, izmantojot cietušā bezspēcības stāvokli vai pret cietušā gribu, lietojot vardarbību, draudus vai izmantojot uzticību, autoritāti vai citādu ietekmi uz cietušo. Kā arī turpmākās izmeklēšanās laikā 9.februārī kriminālprocess papildus kvalificēts pēc Krimināllikuma 160.panta otrās daļas par anālu vai orālu vai dzimumtieksmes apmierināšanu pretdabiskā veidā, kas saistīta ar vaginālu, anālu vai orālu iekļūšanu cietušā ķermenī, ja tas izdarīts, izmantojot cietušā bezpalīdzības stāvokli vai pret cietušā gribu, lietojot vardarbību, draudus vai izmantojot uzticību, autoritāti vai citādu ietekmi uz cietušo.

Valsts policija aizvien aicina atsaukties jebkuru, kurš uzskata, ka ir cietis no konkrētās personas iespējamām pretlikumīgām darbībām un nekavējoties vērsties policijā, zvanot uz tālruņa numuru 67829202. Šobrīd par cietušām atzītas ir četras sievietes.

Lasiet arī: Podkāstā: Par sievietēm, kuras piedzīvojušas seksuālu vardarbību kāda ārsta kabinetā

Ņemot vērā, ka izmeklēšana kriminālprocesā turpinās, šobrīd izmeklēšanas interesēs Valsts policija plašākus komentārus nevar sniegt.

youtube icon
Abonēt youtube