Foto: Unplash.com

Jaunākās laikapstākļu prognozes liecina, ka šonakt Latvijai no dienvidiem pietuvosies ciklons, kas valsts austrumos atnesīs ilgstošu un ekstremāli intensīvu lietu.

Valsts vides, ģeoloģijas un  meteoroloģijas centrs (LVĢMC) ziņo, ka visintensīvāk līs otrdien dienas laikā. Tā kā zeme jau ir mitra, LVĢMC un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests izsludina sarkano brīdinājumu.

Lasiet arī: Šajā nedēļā kļūs nedaudz vēsāks

Gaidāma plaša teritoriju applūšana, kas var radīt apdraudējumu drošībai un nepieciešamību evakuēties.

Laikapstākļi apgrūtinās pārvietošanos un tiks traucēta elektroenerģijas un ūdens apgāde, telekomunikāciju sakari. Bīstami braukšanas apstākļi uz ceļa pasliktinātas redzamības un akvaplanēšanas dēļ. Līdz ar spēcīgajiem nokrišņiem tālākajās dienās arī upēs un ezeros gaidāma ūdens līmeņa paaugstināšanās, applūdīs zemākās vietas un palienes. Sākotnēji straujākais ūdens līmeņa kāpums gaidāms mazākajās ūdenstecēs.

Ja hidrometeoroloģiskie apstākļi ir radījuši postījumus, kas apdraud cilvēku veselību un dzīvību, komunikācijas vai sabiedriskā transporta kustību, zvaniet uz vienoto ārkārtas palīdzības tālruņa numuru 112!

Jau aizvadītās nedēļas izskaņā Latviju šķērsoja spēcīgi negaisa mākoņi, kas atnesa brāzmainu vēju un ļoti stipras lietusgāzes. Visvairāk lijis tieši valsts austrumos, tur jūnijā reģistrētais nokrišņu daudzums atsevišķās novērojumu stacijās jau ir tuvu jūnija mēneša nokrišņu normai. Lietusgāžu rezultātā applūda zemākās vietas un daudzviet augsne ir ļoti mitra.

youtube icon
Abonēt youtube