Foto: Pexels

Oklendas universitātes Viljama Bomonta Medicīnas skolas zinātnieki izārstējuši 27 gadus vecu vīrieti, kuram bija alerģija pret paša orgasmiem. Pacients nevarēja atbrīvoties no alerģijas gandrīz desmit gadus, raksta Daily Mail.

Vīrietis apmeklēja dažādu specialitāšu ārstus, tostarp urologus, otolaringologus un infektologus, kā arī lietoja antibiotikas, tomēr simptomi, kas viņu nomocīja, nepazuda.  Pēc Oklendas universitātes zinātnieku domām, tas saistīts ar faktu, ka daudzi ārsti nepareizi diagnosticēja slimību un nozīmēja nepareizu ārstēšanu.

Vīrietim tomēr izdevies palīdzēt – eksperti konstatēja, ka antihistamīna līdzeklis feksofenadīns vīriešiem par 90% atvieglo simptomus šādas alerģijas gadījumā.

Ar pēcorgasma sindromu pārsvarā cieš vīrieši. Cilvēki ar šādu alerģiju pēc orgasma piedzīvo simptomus, kas līdzīgi siena drudzim vai gripai: nogurumu, niezošas acis, iesnas un atmiņas traucējumus. Simptomi parādās pēc katra vai gandrīz katra orgasma, parasti dažu sekunžu laikā, bet dažreiz pat pēc vairākām stundām, un tie var ilgt divas līdz septiņas dienas.

Šīs alerģijas cēloņi nav zināmi, taču pastāv aizdomas, ka tā ir kāda veida paaugstinātas jutības reakcija pret kaut ko vīrieša ejakulātā. Piemēram, lielākajai daļai cilvēku ar pēcorgasma slimību bijis pozitīvs ādas alerģijas tests, kad viņu sēklas šķidrums tika izmantots kā alergēns.

Amerikānis apliecināja, ka pirmo alerģijas epizodi piedzīvoja  pēc tam, kad atveseļojās no akūta epididimīta – sēklinieka piedēkļa iekaisuma. Epididimītu bieži izraisa urīnceļu infekcija vai seksuāli transmisīva bakteriāla infekcija. Ārsti pieļauj, ka šī infekcija izraisīja ķēdes reakciju, kuras rezultātā vīrieša imūnsistēma kļuva jutīga pret spermu.

Lasiet arī: VIDEO | Krievijas skolā nebrīdinot sarīko evakuācijas mācības ar apšaudi

Kopumā reģistrēti 60 cilvēki, kas sirgst ar šādu sindromu. Pirmais saslimšanas gadījums tika atklāts 2002.gadā.

Saistītās tēmas: orgasmspēcorgasma sindromssekss

youtube icon
Abonēt youtube