Inese Lībiņa-Egnere. Foto: Reinis Inkēns, Saeimas Administrācija/Flickr

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere pagājušajā nedēļā Iļģuciema sieviešu cietumā Lielās talkas ieskaņās kopā ar ieslodzītajām piedalījās apzaļumošanas darbos, kā arī iepazinās ar cietuma ikdienu un ieslodzīto iespējām pilnveidoties resocializācijas programmās.

Apvienojot darba vizīti Iļģuciema cietumā ar Lielās talkas priekšdarbiem, tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere kopā ar Ieslodzījumu pārvaldes priekšnieku pulkvežleitnantu Dmitriju Kaļinu, Iļģuciema sieviešu cietuma priekšnieci pulkvedi Innu Zlatkovsku cietuma teritorijā kopā ar ieslodzītajām nodevās dārza darbiem. Ministre uzdāvināja raibi ziedošu atraitnīšu dobes gan pagalmam, gan arī Mātes un bērnu nodaļas rotaļu laukumam, iestādīja ceriņu stādus, kā arī iesēja apstādījumos pļavas ziedu sēklas.

“Iepazīstoties ar vidi un cilvēkiem, kas dzīvo aiz žoga, nevaru nedomāt par to, kas ar viņiem notiks, kad būs jāpamet šī vieta, lai atgrieztos sabiedrībā – vai mēs kā sabiedrība pietiekami daudz un pietiekami labi viņas sagaidīsim? Ļoti apsveicama un augsti vērtējama ir ikviena iestādes darbinieka, brīvprātīgā, kā arī resocializācijas programmās iesaistītā līdzdalība, lai darītu visu iespējamo sabiedrības kopējam labumam – radīt apstākļus, lai pēc ieslodzījuma šīs sievietes vairs te neatgrieztos,” komentē tieslietu ministre Lībiņa-Egnere.

Ministrei bija iespēja iepazīties ar resocializācijas programmas “Mirjama” izveidotāju kapelāni Rudīti Losāni, kā arī programmas dalībniecēm un viņu dzīves apstākļiem. Iļģuciema cietumā darbojas arī programmas “Esmu apzināts”, “DAR”, “Stresa mazināšanas programma” un “Pārmaiņām Jā!”.

Ministre vizītes laikā bija iespēja aplūkot telpas, kur ieslodzītajām ir iespēja mācīties – apgūt dažādus arodus, tostarp friziera, pavāra, šuvēja u.c., kā arī iegūt pamatizglītību, vidējo vai profesionālo izglītību. Ieslodzītās nodarbojas arī ar labdarību, adot zeķes Ukrainas armijai, bezpajumtniekiem un priekšlaicīgi dzimušiem bērniem.

Iļģuciema cietums ir daļēji slēgtais cietums ar audzināšanas nodaļu nepilngadīgajām un izmeklēšanas cietuma nodaļu. Pašlaik apcietināto skaits ir 180. Mātes un bērna nodaļā atrodas sievietes ar bērniem, kuri dzīvos kopā ar savu mammu līdz četru gadu vecumam. Šī ir arī vieta, kur sievieti apmāca bērna aprūpes un vajadzību jautājumos.

Lasiet arī: Basketbola treneris Steļmahs nomelnotājiem: Jums nāksies atbildēt!

Sievietes veido 5-10% no kopējā ieslodzīto skaita Latvijā, un lielākoties sievietes atrodas ieslodzījumā par noziedzīgiem nodarījumiem, kas saistīti ar nonāvēšanu, miesas bojājumu izdarīšanu, zādzībām, narkotisko un psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos un lietošanu. Visbiežāk ieslodzītās sievietes ir cietušas no vardarbības un pašas ir noziegumu upuri.

 

youtube icon
Abonēt youtube