Baiba Sipeniece – Gavare. Foto: Ekrānšāviņš

“Krievija ir dzērājs ar izpuvušu muti, kas izvarojis manu māsu. [..] Kas ir ļaunāks par absolūto ļaunumu? Tie, kas to atbalsta un vēl ņem no tā naudu,” šovā “Žetons par uzdrīkstēšanos” savie viedokli par karu Ukrainā tēlaini pauž TV un radio personība, humoriste Baiba Sipeniece-Gavare.

Savukārt saistībā ar pavasarī notikušo iniciatīvu “Mana prezidente”, kuras laikā interneta lietotāji bija nominējuši un balsojuši par dažādām prezidenta amata kandidātēm, tai skaitā Baibu Sipenieci-Gavari, šova viešņa norāda, ka būtu jāiestājas ļoti bēdīgiem laikiem, lai viņa ietu politikā: “Jābūt cita tipa cilvēkiem. Tie, kas ir politikā, ir atnākuši šajā dzīvē savu vainu izpirkt. [..] Mana dzīve ir par īsu, lai nodarbotos ar nepatīkamām lietām, bet nevar dzīvot apolitiski.”

Pašmāju šovbiznesa personība Baiba Sipeniece -Gavare atklāj Dāvidam, ka viņa pati nejūtas ērti, kad kāds viņu dēvē par slavenību. Viņai daudzi cilvēki ir vaicājuši, kā kļūt populāram, bet Baibai uz to ir vienkārša atbilde: “Nosit kādu! Uzreiz būsi visas ziņās. [..] Ja izmisīgi domā, kā kļūt populāram, tas ir pirmais ceļš, kā tādam nekļūt.” Baiba uzskata, ka pret to jābūt vieglai attieksmei, labi izdarot savu darbu. Viņa pati pirmo reizi uz skatuves kāpa aptuveni četru gadu vecumā, kad viņas tēta izspēlētais joks ar pašu Baibu lika viņai iemīlēt smieklus un labo atmosfēru, ko tie rada.

Ar savām šī brīža zināšanām viņa saprot, ka tajos laikos izjutusi ģimenes trešā bērna sindromu – centusies pievērst uzmanību, dabūjusi novalkāt līdz galam vecāko bērnu drēbes, kādēļ šobrīd Baibai ļoti patīk mest aci uz jauniem apģērbiem un apaviem. Tomēr viņa ir izbaudījusi to, ka ir vecāks brālis, kura dēļ Baiba esot atļāvusies skolā “braukt augumā” arī par viņu vecākiem skolēniem. Bērnības pilsēta Jaunpils kādreiz visiem asociējusies tikai ar lopkopību, tādēļ Baiba, izdzirdējusi par teātra klasi Valmieras Viestura vidusskolā, par spīti mammas iebildumiem devās mācīties uz otru Latvijas pusi. “Ja man pasaka nē, man tas nozīmēs divkāršu jā,” atklāj Baiba Sipeniece-Gavare.

Lasiet arī: Saklausīti ceļā uz Titānika vraku pazudušās tūristu zemūdenes raidīti klauvējieni

Runājot par latviešu humora izjūtu, Baiba atzīst, ka tautai tāda noteikti ir, tomē ne mazāk svarīgi ir mācēt radīt jokus – jābūt gan asam, gan ar prātu, gan jāsaprot dažādas atsauces uz citātiem, notikumiem, kā arī ir dažas tabu tēmas, ko nevajadzētu aizskart. Viena no tēmām ir cilvēki ar invaliditāti. Saskarsme ar šādu cilvēku savā ģimenē Baibai ir iemācījusi, ka jāizturas ar cieņu, līdzvērtīgi. Tomēr, viņasprāt, cilvēku ar invaliditāti spēja par sevi ironizēt pozitīvā veidā ir simpātiska un jau ļoti labi parāda latviešu tautas humora izjūtu.

Saistītās tēmas: Baiba Sipeniece–Gavare

youtube icon
Abonēt youtube