Santa Bernāla. Foto: Ekrānšāviņš/izgūts no Youtube @STV Pirmā

Miljonāra Oļega Fiļa bijušās sievas Santas Bernālas vecāki Andrejs un Velga Zāmueli baidās zaudēt savas dzimtas mājas “Pūkas” Valmieras novada Plāņu pagastā, kurās saimnieko jau 30 gadu, raksta žurnāls “Privātā Dzīve”.

Jau piecus gadus viņu dzīvi aptumšo fakts, ka bijušais znots tiesājas ar viņu meitu, lai atgūtu laulības laikā sniegtās dāvanas un lauztu aizdevumu līgumus. Kad Oļegs vēl bija Santas vīrs, finansiāli palīdzēja arī “Pūku” atjaunošanā. Tagad viņš vēlas atgūt ieguldīto. “Personīgi man un manai sievai viņš gan naudu nekad nav devis,” izdevumam saka Andrejs. Fiļam pozitīva tiesas lēmuma gadījumā ģimene savas mājas var zaudēt.

Dzimtas mājai pirms septiņiem gadiem veikta nopietna renovācija, un savu artavu sniegušas arī abas meitas, kā arī palīdzējis Santas toreizējais vīrs Fiļs. Māja gan tikusi pamazām atjaunota jau pirms Santa iepazinās ar Oļegu Fiļu.

“2015. gadā Santa iepazinās ar Oļegu, gadu vēlāk – apprecējās. Kā tēvs biju drošs par Oļegu. Viņam tā bija trešā laulība, arī Santa iepriekš dzīvē bija apdedzinājusies. Šķita, būs stabils pāris. Atceros, ka Oļega kolēģim Ernestam Bernim teicu, – esmu priecīgs, ka viņi sagājuši,” žurnālam stāsta Andrejs. Tolaik viņš izlēmis sakārtot mantojuma lietas. “Daļu īpašuma novēlējām Santai, bet ar norunu, ka palīdzēs atjaunot māju un ka mums te ir tiesības dzīvot līdz mūža beigām. Vēlāk uzzināju, ka, apprecoties ar Oļegu, viņa noslēdza laulības līgumu, kurā bija teikts – visi naudas līdzekļi, ko viņš dod Santai, uzskatāmi par dāvinājumiem ģimenes locekļu starpā. Oļegs daudz palīdzējis mūsu ģimenei, par to saku paldies. Tomēr, kad viņi šķīrās, Oļegam teicu: “Vīrieši tā nerīkojas!” Viņi pie notāra bija parakstījuši līgumu, ka vienam pret otru neesot mantiska rakstura pretenziju. Arī laulības laikā bija noslēgti vairāki līgumi. Taču pēc šķiršanās nepagāja pat mēnesis, kā Oļegs devās uz tiesu un iesniedza prasību par visu laulības laikā noslēgto dokumentu anulēšanu,” atceras Andrejs.

Oļegs Santai atprasījis gan šķīvjus, gan tējkannu, gludekli, spoguli un pat puķupodus. “Kad Santa devās prom no Latvijas, aizbraucu uz dzīvokli, kur viņa apmetās pēc šķiršanās, lai meitas mantas pārvestu uz “Pūkām”. Izrādījās, ka nedrīkstēju to darīt, pat dabūju par to samaksāt sodu,” atminas Andrejs. Lai atgūtu dāvanu vērtību, arī Fiļa ieguldīto naudu “Pūku” renovācijā, tiesa apķīlājusi Andreja meitas mantas. Tā, piemēram, divus “Porsche” viņa neesot redzējusi jau piecus gadus. Santa par tiem maksā nodokļus un apdrošināšanu, bet nedrīkst ar tiem braukt, jo pazemināšot auto vērtību. Apķīlātas arī vairākas “Pūkās” esošās mēbeles – kamēr tiesvedība nav beigusies, tās var lietot, bet nedrīkst sabojāt, raksta “Privātā Dzīve”.

“Lai gan mums bija laulības līgums par visas mantas šķirtību un laulība tika šķirta pie notāra bez nekādām savstarpējām petenzijām, Fiļa kungs tomēr ļoti emocionāli reaģē un izvirza visabsurdākās prasības,” izdevumam “Privātā Dzīve” iepriekš norādījusi uzņēmēja Oļega Fiļa bijusī sieva, agrākā žurnāla “Cosmopolitan” redaktore Santa Bernāla, komentējot tiesas ceļā no viņas piedzītos teju divus miljonus eiro.

“Viņa naids un dusmas skar ne tikai mani, bet arī manus darbiniekus, draugus, ģimeni un vecākus. Jā, ir saņemti draudi arī par manas dzimtas īpašumu. Mani vecāki nav parādā naudu, arī es neesmu. Tētim uzdāvināja lietotu auto, ko tagad prasa atpakaļ kopā ar kastroļiem. Nauda vai cita manta vecākiem nekad nav dāvināta!” žurnālam skaidro Bernāla.

Rīgas apgabaltiesā pilnībā apmierināta uzņēmēja Oļega Fiļa prasība pret bijušo sievu Santu Bernālu. Tiesa lēmusi atcelt starp abiem noslēgtos dāvinājuma līgumus un atgriezt vairākus naudas dāvinājumus gandrīz divu miljonu eiro apmērā, divus luksusa klases auto un vairākas ekskluzīvas dārglietas.

Fiļs žurnālam pauda, ka tiesas procesā esot pierādīts – Santa nav bijusi uzticīga viņam laulības laikā, pieņēmusi viņa dāvanas un turpinājusi tērēt viņa naudu, būdama attiecībās ar citu vīrieti, – savu tagadējo vīru Deividu Bernālu. Atzīts, ka laulības iziršanu 2018. gada sākumā ar savām darbībām veicinājusi tikai Santa Bernāla, agrāk – Santa Zāmuele.

Viņa gan nebija mierā ar šādu iznākumu, sakot, ka plāno spriedumu pārsūdzēt Augstākajā tiesā.

“Visgrūtāk laikam man ir atzīt sev, savām meitām, vecākiem un citiem, ka varēju nonākt šādā situācijā. Ka apprecēju šo cilvēku, un tā bija mana izvēle. Ka klusēju, jo bija kauns atzīt to publiski. Ka esmu sieviete, kuru pazemo vīrietis, kas kontrolē visu un visus ar savu ietekmi un naudu. Ka tik ilgi to pieļāvu un negāju prom. Ka baidījos, jo man bija neērti, un nezināju, kā tikt galā ar to. Ka iekritu uz uzmanības apliecinājumiem, žilbinošu aplidošanu, dāvanām, vārdiem. Ka neskatījos tuvāk, jo bija tik viegli ļauties. Ka vientuļai divu bērnu mātei, kura bija pilnībā atdevusi sevi darbam, bija tik reibinoši tādi uzmanības apliecinājumi no vīrieša, kurš varētu dabūt jebko. Es, sieviete, kura pati sludināja visām Latvijas sievietēm žurnāla “Cosmopolitan” lappusēs par neatkarību, bezbailību un sieviešu spēku… Un pati tik drausmīgi kritu par upuri šādā situācijā un neatzinu to, bet turpināju smaidīt un teikt, ka viss lieliski, un nešķirties. Jo kauns, bailes, pazemojums…”  izdevumam “Privātā Dzīve” norādīja Fiļa bijusī sieva.

Lasiet arī: FOTO | Ekranizē Karīnas Račko romānu; galvenajā lomā – Imanta Kalniņa mazmeita

Abi iepazinušies 2015. gadā, bet 2016.gada 1. oktobrī salaulājušies Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas Romas katoļu baznīcā. Četrus mēnešus pēc laulības šķiršanas Santa apprecējusies ar ārzemnieku Deividu Bernālu, bet Oļegs Fiļs izveidoja attiecības ar Kristīni Jelinsku. Bijušie mīlnieki kļuva par ienaidniekiem, minēto konfliktu risinot jau piecus gadus.

Saistītās tēmas: Oļegs FiļsPūkasSanta BernālaSanta Zāmuele

youtube icon
Abonēt youtube