Andrejs Mamikins. Foto: Ekrānšāviņš/Youtube @MAMIKINS TV / МАМЫКИН ТВ/АЛЕКСЕЙ ЛАПТЕВ: “В РОССИИ ВОЗМОЖНОСТИ БЕЗГРАНИЧНЫ!”

Bijušais politiķis un žurnālists Andrejs Mamikins, kurš pārcēlies dzīvot uz Krieviju, pusotru gadu no Valsts darba inspekcijas saņēmis algu, fiziski iestādē nestrādādams. Turklāt vēl decembrī Mamikinam tiks samaksāts par neizlietoto atvaļinājumu darba vietā, kurā viņš nostrādāja vien divas nedēļas, ziņo TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Valsts darba inspekcijā 2021.gada 1.oktobrī darbā pieņemts Andrejs Mamikins. Šiltītē pie viņa kabineta bija rakstīts – stratēģiskās komunikācijas vadītājs. 2020.gada beigās pasaulē plosījās COVID pandēmija un inspekcijas vadība nolēma, ka nepieiešams uzlabot iestādes tēlu. Izveidots darba apraksts jaunai amata vietai – “stratēģiskās komunikācijas vadītājs”. Pretendentiem algā solīts nedaudz virs 1000 eiro pirms nodokļu nomaksas. Darbinieku nesekmīgi meklējuši paši, pēc tam sludināts konkurss. Pieteicies tikai viens interesents – Andrejs Mamikins. Izveidota konkursa komisija un attālināti vienīgais kandidāts iztaujāts, ziņo raidījums.

Valsts darba inspekcijas konkursa komisija iestādes vadītāja Renāra Lūša vadībā Mamikinu akceptēja par derīgu jaunajam amatam. 2021.gada 1.oktobrī Mamikinam piešķirts kabinets, pie ieejas tajā piestiprināts vārds un amats.

Viņam liek parakstīt vairākus dokumentus un apliecinājumus par interešu konflikta neesamību. Vienu nedēļu jaunais komunikācijas stratēģis nostrādājis tur. Otrajā COVID dēļ darbs pārcelts attālināti. Bet jau 14.oktobrī pēc labklājības ministra Gata Eglīša mudinājuma izvērtēt jauno darbinieku rūpīgāk, Mamikinam darbs uzteikts. Par pamatu atlaišanai kalpojusi intervija ar no Gaiļezera slimnīcas atlaisto skandalozo feldšeri – COVID noliedzēju, kas publicēta laikā, kad Mamikins jau strādājis valsts darbā.

Jau pēc mēneša Mamikins vērsās tiesā un atlaišanu apstrīdēja. Kā skaidro Valsts darba inspekcija – Mamikina darba līgumu gatavojusi Labklājības ministrija. Kļūdas dēļ tajā nebija noteikts pārbaudes laika termiņš. Tāpēc vispirms Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa un pēc tam arī Rīgas apgabaltiesa pagājušā gada jūnijā nolēma, ka atlaišana bijusi pretlikumīga. Kā liecina raidījuma rīcībā esošais tiesas spriedums – tiesa likusi Valsts darba inspekcijai Mamikinam izmaksāt 10 104, eiro kā nesaņemto algu un viņš darbā atjaunots.

Pa šo laiku Valsts darba inspekcija ir likvidējusi stratēģiskās komunikācijas vadītāja amata vietu un Mamikinam tiek noteikta dīkstāve. Tas nozīmē – viņš nestrādā, bet algu katru mēnesi turpina saņemt. Kā liecina inspekcijas sniegtās ziņas – tās apmērs ir 1318 eiro bruto.

Valsts darba inspekcija pagājušā gada 27.septembrī vēršas tiesā, lai panāktu darba līguma izbeigšanu. Tiesa ilgst gadu un tikai šī gada 16.oktobrī Rīgas pilsētas tiesa prasību apmierina. Mamikins to nepārsūdz un 7.novembrī spriedums stājies spēkā.

Pret Valsts darba inspekcijas direktoru Renāru Lūsi uzreiz pēc pirmā mēģinājuma Mamikinu atlaist bija uzsākta disciplinārlieta. Tajā secināts, ka viņš, vadot iestādi un konkursa komisiju, pienākumus ir veicis nolaidīgi un nekvalitatīvi, diskreditējot ne tikai sevi, bet arī iestādi un valsti. Valsts interesēm esot nodarījis kaitējumu, tomēr tas nav atzīstams par būtisku. Pārkāpumam esot gadījuma raksturs un tas izdarīts aiz rupjas neuzmanības. Turklāt Lūsis pats pēc savas iniciatīvas esot novērsis disciplinārpārkāpuma sekas – atbrīvojis no darba darbinieku, kurš neatbilst amata prasībām. Par to visu Renārs Lūsis saņēmis rājienu. Viņš sodam nav piekritis, šogad februārī vērsies tiesā, bet viņa pieteikums noraidīts un 29.martā tas stājies spēkā. Tiesa gan, šis izvērtējums notika vēl pirms Mamikina atjaunošanas darbā un nevērtējot faktu, ka viņam no valsts izmaksāti aptuveni 20 tūkstoši eiro. Ministrijas darbiniece, kura gatavoja kļūdaino Mamikina darba līgumu ministrijā vairs nestrādājot, jo darbu pati esot pametusi.

Vēl nesen Andrejs Mamikins ar ģimeni dzīvoja Dārzciemā, Skudru ielā. Kā redzams pēc pieputinātajiem pievadceļiem un pagalma, šobrīd māja stāv tukša. Kā liecina publiski pieejamie Zemesgrāmatas dati, šo māju par 290 000 eiro 2015.gadā iegādājusies Mamikina sieva Natālija. Darījumam ņemts kredīts ‘Swedbankā”. Jau 2019.gadā datu bāzē izdarīta atzīme, ka hipotēka ir dzēsta.

Andrejs Mamikins tagad kļuvis par TV zvaigzni Maskavā. Dažādos Kremļa kontrolētos kanālos nomelno Latvijas valsti, tās amatpersonas. Pirms trim nedēļām arī sniedzis plašu interviju Baltkrievijas diktatora Aleksandra Lukašenko kontrolētajai ziņu aģentūrai BELTA. Tikmēr Latvijas Valsts drošības dienests atbildē “Nekā pesronīga” nekomentē, kā norit sāktā krimināllieta par Mamikina naidīgajiem izteikumiem galēji reakcionārajā krievu televīzijas kanālā “Cargrad”, kurā viņš paziņoja, ka Krievija veic varenu un svētu lietu Ukrainā. Drošības dienests tikai norāda, ka Mamikina piemērs apliecina, cik ļoti būtu nepieciešams Saeimā pieņemt grozījumus, kas valsts un pašvaldību iestādēs ļauj nodarbināt tikai tādas personas, kuras ir lojālas Latvijas Republikai un tās Satversmei.

Mediji rudenī ziņoja, ka Mamikina ģimene  konfliktēja ar kompānijas “Gaso” darbiniekiem, kuri bez aicinājuma pie Mamikina ieradās saistībā ar iespējamu gāzes noplūdi viņa mājās. Mamikins nav bijis uz vietas  un “Gaso” darbiniekiem ar viņa dēlu izcēlies kautiņš.  Valsts policija noskaidroja, ka Mamikinam jaunākajam nodarīti maznozīmīgi miesas bojājumi. Taču tiesībsargi konstatēja, ka “Gaso” darbinieki aizstāvējušies un 21.novembrī šis administratīvā pārkāpuma process izbeigts, vēsta raidījums.

Jau vēstīts, ka pēdējie mēneši Latvijā, pirms pārcelšanās uz Krieviju, bijušajam žurnālistam un Eiropas Parlamenta deputātam Andrejam Mamikinam bija sūri. Lai gan gada laikā – sākot no 2020.gada marta – aizsūtījis vairāk nekā 300 pieteikumu dažādiem konkursiem, darbu nav varējis atrast.

“Biju gatavs strādāt par sētnieku. Pieteicos, bet man atrakstīja, ka atraduši cienījamāku kandidātu. Pieteicos par palīgu bāriņtiesā Madonā, bet mani nepaņēma. Nekur nederēju. Uz divām nedēļām tiktu darbā, bet tad uz darbavietu zvanīja no premjera [Krišjāņa] Kariņa biroja, un mani no tā atlaida. Tiesājos, bet pa to laiku manu ieņemamo amatu likvidēja,” Mamikinu citē žurnāls “Privātā Dzīve”.

“Kas man atlika? Vācu metāllūžņus. Staigāju pa miskastēm, skrūvēju vecos ledusskapjus. Kad sākās Krievijas specoperācija Ukrainā, metāllūžņu cena pieauga. Tā man izdevās pabarot sievu un trīs bērnus,” norāda Mamikins. “Mani nepazina, jo tajā laikā biju atlaidis Tolstoja bārdu – teju līdz viduklim – un staigāju melnās brillēs. Redzēju bomžu dzīvi no iekšpuses. To, ka viņi arī ir cilvēki, turklāt dažādi – strīdas par nacionālajiem jautājumiem, kaujas. Diemžēl šis slānis Latvijā kļūst arvien lielāks, un lielākā daļa šo bomžu ir krievi. Es vairs negribu tādu dzīvi, tāpēc esmu te,” Mamikina teikto Krievijas medijam citē “Privātā Dzīve”.

“Jūtu, ka Krievija ir dažāda, bet es esmu pārliecināts, ka šī ir pati brīvākā valsts pasaulē. Esmu saņēmis arī desmitiem draugu sajūsmas vārdus, kuri no Latvijas arī pārcēlušies uz Krieviju. Mani Latvijas draugi brauc uz visurieni, sākot no Penzas līdz pat Kaļiņingradai. Mani tas, kas notiek Krievijā, sajūsmina. Daudzus gadus to redzēju tikai pa televizoru Latvijā, bet esmu stāvā sajūsmā, cik te viss ir labi,” aizgrābti stāsta Mamikins.

“Ja izmanto vārdu “bēgšana”, tad jā, es bēgu no nacistiskā režīma. Tā es jūtu to, kas Latvijā notiek, un no tā gribas bēgt,” uzsver Mamikins.

“Gribu būt žurnālists, publicists vai blogeris. Man gan vairs nav ambīciju kļūt par labāko žurnālistu Krievijā, jo savulaik tādam godam dažās sadaļās kvalificējos. Laurus man nevajag. Ja godīgi, esmu gatavs arī strādāt par sētnieku, bet vietā, kur bērni var mācīties krievu valodā,” krievu medijam teikto citē  “Privātā Dzīve”.

“Esmu triju dēlu tēvs. Vecākajam ir 21 gads, vidējam – 14 gadu, bet jaunākajam – seši. Es kā tētis un arī mana sieva vēlamies, lai viņi mācās krievu valodā. Krievijā tāda iespēja ir. Kā variantu vēl apsvērām braukšanu uz Baltkrieviju, jo man ļoti patīk, kā izveidota šī valsts, sākot ar valsts varu un beidzot ar skolām. Bet izlēmām par labu Krievijai. Kur apmetīsimies uz pastāvīgu dzīvi, pagaidām nezinu. Vai tā būs Maskava, Pleskava vai Ladiginas sādža? Tas, ko es tiešām zinu, – vissliktākā skola Krievijā ir galvastiesu pārāka par labāko skolu Latvijā. Kāpēc? Jo bez manas dzimtās krievu valodas Krievijas skolās nav tādu tēmu kā LGBT propaganda, nav uzstādījuma, ka Miša pārtop par Mašu. Latvijā krievu bērnus mobingo un bosingo, viņiem jāpiedzīvo morālā vardarbība. Manu dēlu izmeta no skolas uzvārda Mamikins dēļ,” eksdeputāta teikto citē “Privātā Dzīve”.

Lasiet arī: Solovjova raidījumā draud «nodarīt kaut ko skarbu» Tallinai

Seko mums arī Facebook, X, Instagram un Draugiem!

Saistītās tēmas: Andrejs MamīkinsValsts darba inspekcija

youtube icon
Abonēt youtube