Andrejs Mamikins. Foto: Facebook @Andrejs Mamikins

“Novēlu latviešiem jaunajā gadā pārstāt grauzt savus kaimiņus – krievu cilvēkus, ar kuriem plecu pie pleca dzīvojuši gadsimtiem,” jaungada apsveikumā no kāda laukuma Maskavā vietnē “Facebook” novēl uz Krieviju aizbēgušais žurnālists, bijušais politiķis Andrejs Mamikins.

“Jo krievu cilvēki ir Latvijā, un Krievija blakus – tā ir Latvijas valsts neatkarības garantija. Citādāk vienkārši nebūs. Ģeopolitiskajos apstākļos vēsture to ne reizi vien ir pierādījusi,” uzsver Mamikins.

“Bet krieviem novēlu būt krieviem un kaunīgi nenolaist skatienu, kad atlaiž tavu kolēģi – krievu audzinātāju par sliktām latviešu valodas zināšanām. Neizlikties, ka neredzi, kad ņirgājas par cilvēkiem, bērniem skolās, aizliedz bērniem pat starpbrīžos runāt krieviski. Lai viss būtu normāli!” krieviem adresētā novēlējumā saka Mamikins.

Viņš turpina: “Es skatos uz aizgājušo 2023. gadu un mani biedē tas, kas noticis ar mani personīgi. Ap šo laiku, tieši pirms gada, es ievēlējos Jaungada vēlēšanos, pat pateicu tostu Rīgā, ka nākošo gadu vēlos sagaidīt ar tuvajem un dārgajiem cilvēkiem Krievijā. Tā arī notika. (..) Esmu pārliecināts, ka varbūt ne šajā gadā, varbūt vēlāk, bet mēs visi atgriezīsimies Latvijā. Atgriezīsimies mentāli, vēsturiski, garīgi. Atgrezīsimies fiziski, jo Latvija ir mūsu valsts, zeme, mūsu vēsture, mūsu pieminekļi, kas tiks atjaunoti. Tā ir mūsu kultūra un tradīcijas.”

Vēl nesen Andrejs Mamikins ar ģimeni dzīvoja Dārzciemā, Skudru ielā. taču šobrīd māja stāv tukša. Kā liecina publiski pieejamie Zemesgrāmatas dati, šo māju par 290 000 eiro 2015.gadā iegādājusies Mamikina sieva Natālija. Darījumam ņemts kredīts ‘Swedbankā”. Jau 2019.gadā datu bāzē izdarīta atzīme, ka hipotēka ir dzēsta, vēsta TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Andrejs Mamikins tagad kļuvis par TV zvaigzni Maskavā. Dažādos Kremļa kontrolētos kanālos nomelno Latvijas valsti, tās amatpersonas. Pirms trim nedēļām arī sniedzis plašu interviju Baltkrievijas diktatora Aleksandra Lukašenko kontrolētajai ziņu aģentūrai BELTA. Tikmēr Latvijas Valsts drošības dienests atbildē “Nekā pesronīga” nekomentē, kā norit sāktā krimināllieta par Mamikina naidīgajiem izteikumiem galēji reakcionārajā krievu televīzijas kanālā “Cargrad”, kurā viņš paziņoja, ka Krievija veic varenu un svētu lietu Ukrainā. Drošības dienests tikai norāda, ka Mamikina piemērs apliecina, cik ļoti būtu nepieciešams Saeimā pieņemt grozījumus, kas valsts un pašvaldību iestādēs ļauj nodarbināt tikai tādas personas, kuras ir lojālas Latvijas Republikai un tās Satversmei.

Mediji rudenī ziņoja, ka Mamikina ģimene  konfliktēja ar kompānijas “Gaso” darbiniekiem, kuri bez aicinājuma pie Mamikina ieradās saistībā ar iespējamu gāzes noplūdi viņa mājās. Mamikins nav bijis uz vietas  un “Gaso” darbiniekiem ar viņa dēlu izcēlies kautiņš.  Valsts policija noskaidroja, ka Mamikinam jaunākajam nodarīti maznozīmīgi miesas bojājumi. Taču tiesībsargi konstatēja, ka “Gaso” darbinieki aizstāvējušies un 21.novembrī šis administratīvā pārkāpuma process izbeigts, vēsta raidījums.

Jau vēstīts, ka pēdējie mēneši Latvijā, pirms pārcelšanās uz Krieviju, bijušajam žurnālistam un Eiropas Parlamenta deputātam Andrejam Mamikinam bija sūri. Lai gan gada laikā – sākot no 2020.gada marta – aizsūtījis vairāk nekā 300 pieteikumu dažādiem konkursiem, darbu nav varējis atrast.

“Biju gatavs strādāt par sētnieku. Pieteicos, bet man atrakstīja, ka atraduši cienījamāku kandidātu. Pieteicos par palīgu bāriņtiesā Madonā, bet mani nepaņēma. Nekur nederēju. Uz divām nedēļām tiktu darbā, bet tad uz darbavietu zvanīja no premjera [Krišjāņa] Kariņa biroja, un mani no tā atlaida. Tiesājos, bet pa to laiku manu ieņemamo amatu likvidēja,” Mamikinu citē žurnāls “Privātā Dzīve”.

“Kas man atlika? Vācu metāllūžņus. Staigāju pa miskastēm, skrūvēju vecos ledusskapjus. Kad sākās Krievijas specoperācija Ukrainā, metāllūžņu cena pieauga. Tā man izdevās pabarot sievu un trīs bērnus,” norāda Mamikins. “Mani nepazina, jo tajā laikā biju atlaidis Tolstoja bārdu – teju līdz viduklim – un staigāju melnās brillēs. Redzēju bomžu dzīvi no iekšpuses. To, ka viņi arī ir cilvēki, turklāt dažādi – strīdas par nacionālajiem jautājumiem, kaujas. Diemžēl šis slānis Latvijā kļūst arvien lielāks, un lielākā daļa šo bomžu ir krievi. Es vairs negribu tādu dzīvi, tāpēc esmu te,” Mamikina teikto Krievijas medijam citē “Privātā Dzīve”.

“Jūtu, ka Krievija ir dažāda, bet es esmu pārliecināts, ka šī ir pati brīvākā valsts pasaulē. Esmu saņēmis arī desmitiem draugu sajūsmas vārdus, kuri no Latvijas arī pārcēlušies uz Krieviju. Mani Latvijas draugi brauc uz visurieni, sākot no Penzas līdz pat Kaļiņingradai. Mani tas, kas notiek Krievijā, sajūsmina. Daudzus gadus to redzēju tikai pa televizoru Latvijā, bet esmu stāvā sajūsmā, cik te viss ir labi,” aizgrābti stāsta Mamikins.

“Ja izmanto vārdu “bēgšana”, tad jā, es bēgu no nacistiskā režīma. Tā es jūtu to, kas Latvijā notiek, un no tā gribas bēgt,” uzsver Mamikins.

“Gribu būt žurnālists, publicists vai blogeris. Man gan vairs nav ambīciju kļūt par labāko žurnālistu Krievijā, jo savulaik tādam godam dažās sadaļās kvalificējos. Laurus man nevajag. Ja godīgi, esmu gatavs arī strādāt par sētnieku, bet vietā, kur bērni var mācīties krievu valodā,” krievu medijam teikto citē  “Privātā Dzīve”.

“Esmu triju dēlu tēvs. Vecākajam ir 21 gads, vidējam – 14 gadu, bet jaunākajam – seši. Es kā tētis un arī mana sieva vēlamies, lai viņi mācās krievu valodā. Krievijā tāda iespēja ir. Kā variantu vēl apsvērām braukšanu uz Baltkrieviju, jo man ļoti patīk, kā izveidota šī valsts, sākot ar valsts varu un beidzot ar skolām. Bet izlēmām par labu Krievijai. Kur apmetīsimies uz pastāvīgu dzīvi, pagaidām nezinu. Vai tā būs Maskava, Pleskava vai Ladiginas sādža? Tas, ko es tiešām zinu, – vissliktākā skola Krievijā ir galvastiesu pārāka par labāko skolu Latvijā. Kāpēc? Jo bez manas dzimtās krievu valodas Krievijas skolās nav tādu tēmu kā LGBT propaganda, nav uzstādījuma, ka Miša pārtop par Mašu. Latvijā krievu bērnus mobingo un bosingo, viņiem jāpiedzīvo morālā vardarbība. Manu dēlu izmeta no skolas uzvārda Mamikins dēļ,” eksdeputāta teikto citē “Privātā Dzīve”.

Lasiet arī: Solovjova raidījumā draud «nodarīt kaut ko skarbu» Tallinai

Lasiet arī: «Ļoti atvieglojoši» – pazudušās Annas Jansones dzīvesbiedrs komentē jaunākās policijas ziņas

Lasiet arī: Piecas zodiaka zīmes, kam 2024. gadā iespējama šķiršanās ar mīļoto

Lasiet arī: Oļegs Fiļs 50. jubileju nosvin uz salas Karību jūrā

Seko mums arī Facebook, X, Instagram un Draugiem!

Saistītās tēmas: Andrejs Mamīkins

youtube icon
Abonēt youtube