Foto: Pexels

Valsts policijā aizvien tiek saņemta informācija par krāpšanām un to mēģinājumiem, kas izdarīti, noziedzniekiem zvanot iedzīvotājiem un uzdodoties par “Google”, bankas, policijas un citu iestāžu darbiniekiem. Šie viltvārži aizvien pilnveido savus paņēmienus, un pēdējā laikā fiksēti arī gadījumi, kad noziedznieki iestāžu vārdā aicinājuši iedzīvotājus atdot savas bankas kartes krāpnieku norādītām personām. Diemžēl vairāki iedzīvotāji uzticējušies un savas kartes ir atdevuši, rezultātā viņiem izkrāpta nauda.

Par šādu krāpnieku upuri pagājušā gada 20. decembrī kļuva kāda rīdziniece, kura, saņemot telefona zvanu no nepazīstama vīrieša, tika informēta par nepieciešamību atjaunot savu “Google” kontu. Tajā pašā dienā ar cietušo sazinājās arī citas personas. Pirmais zvanītājs stādījas priekšā kā “Luminor” bankas krāpnieku apkarošanas dienesta darbinieks, bet pēc tam piezvanīja cits vīrietis, kurš apgalvoja, ka ir Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks, un informēja sievieti par aktīvu sadarbību ar “Luminor” banku, lai novērstu krāpšanas mēģinājumu viņas bankas kontā. Pēc tālākajiem norādījumiem, pie sievietes ieradās kurjers un paņēma viņas “Luminor” bankas karti.

Komunikācijas laikā sievietes viedierīcē tika instalēta “Any Desk” aplikācija, kā arī viņa tika aicināta autorizēties ar Smart ID kodiem. Pēc brīža tika konstatēts, ka sievietes bankas kontā ienākuši vairāki naudas pārskaitījumi, pēc kā nodotā bankas karte tika izmantota naudas izņemšanai bankomātos, informē Valsts policija.

Otrā gadījumā cita Rīgas iedzīvotāja telefona sarunas laikā ar krāpnieku tika aicināta savā viedierīcē lejupielādēt antivīrusa programmu. Vēlāk ar cietušo sazinājās citas personas, kuras stādoties priekšā kā Valsts policijas priekšnieks un “SEB” bankas pārstāvis, informēja sievieti par krāpšanas mēģinājumu viņas bankas kontā. Sievietei tika nodota informācija par to, ka uz viņas dzīvesvietas adresi atbrauks kurjers, kuram jānodod bankas karte ar PIN kodu, nosaucot atslēgas vārdu “Malaizija”. Vēlāk tika konstatēts, ka iepriekš atdotā bankas karte tiek izmantota naudas izņemšanai bankomātā, kā rezultātā no kartes tika noņemti aptuveni 10 000 eiro.

Tāpat aizvien tiek fiksēti gadījumi, kad krāpnieki prasa atdot kurjeriem skaidru naudu. Tā piemēram, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3. biroja 2. nodaļā ir uzsākts kriminālprocess saistībā ar organizētu telefonkrāpnieku grupu, kas, uzdodoties par “Google”, bankas un Valsts policijas darbiniekiem, no trīs iedzīvotājiem kopumā izkrāpa 97 000 eiro.

Šajos gadījumos Valsts policijā tika saņemti iesniegumi no iedzīvotājiem, kuriem telefona sarunas laikā nepazīstama persona apgalvoja, ka ir “Google” darbinieks un, ka no viņu bankas kontiem ir noplūduši personīgie dati. Izpildot noziedznieku norādījumus, cietušie nekavējoties izņēma skaidru naudu no saviem bankas kontiem, un atdeva to kādai sievietei tikšanās laikā. Uzreiz pēc tikšanās cietušie saņēma vēl vienu zvanu no sievietes, kura paziņoja, ka “steidzami nepieciešams veikt atlikušo naudas līdzekļu nodrošinājumu”. Uzticoties viltvāržiem, cietušie atdeva atlikušo summu kurjeriem tikšanās laikā.

Valsts policija aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un rūpīgi sargāt savu personīgo informāciju un piekļuves datus banku kontiem! Jāatceras, ka ne banku, ne valsts pārvaldes iestāžu darbinieki nekad nezvanīs, lai noskaidrotu kredītkaršu numurus, PIN kodus, Smart-ID piekļuves kodus, CVC kodus un tamlīdzīgi.

Tāpat neviena valsts iestāde vai banka nezvanīs, lai pieprasītu atdot skaidru naudu vai bankas kartes! Saņemot šādu aizdomīgu zvanu, ieteicams to pārtraukt. Tāpat nekādā gadījumā pēc svešinieku pieprasījuma nedrīkst instalēt tādas programmatūras kā “AnyDesk”, “QuickSupport”, “TeamViewer” un citas, ar kuru palīdzību krāpnieki var attālināti pieslēgties jūsu bankas kontam un veikt noziedzīgas darbības ar jūsu finanšu līdzekļiem!

Gadījumā, ja ir izkrāpta nauda, policija aicina pēc iespējas ātrāk par to ziņot bankai un pēc tam vērsties ar iesniegumu tuvākajā Valsts policijas iecirknī!

Lasiet arī: Nosauktas uzticīgākās zodiaka zīmes vīriešu vidū

Lasiet arī: VIDEO | Mamikins jaungada uzrunā sapņo par atgriešanos Latvijā un pieminekļu atjaunošanu

Lasiet arī: «Ļoti atvieglojoši» – pazudušās Annas Jansones dzīvesbiedrs komentē jaunākās policijas ziņas

Lasiet arī: Oļegs Fiļs 50. jubileju nosvin uz salas Karību jūrā

Seko mums arī Facebook, X, Instagram un Draugiem!

Saistītās tēmas: KrāpniekiValsts Policija

youtube icon
Abonēt youtube