Anna Jansone. Foto: X @Džuris

“Pārsteidzošs rezultāts, likās ļoti mazvarbūtīgi. Bet varbūt tas izskaidro ilgo ekspertīzi. Ļoti atvieglojoši, ka Anna netiks vainota pie Luīzes nāves. Vienlaicīgi ļoti sāpīgi, ka viņai bijis jāpiedzīvo šis, no kā baidās jebkurš vecāks,” tā ekspertīzes slēdzienu, kurā atzīts, ka Luīze Evertovska mirusi no zīdaiņu pēkšņās nāves sindroma, vietnē “X” komentē bērna tēvs un pazudušās Annas Jansones dzīvesbiedrs Juris Evertovskis.

“Un vēl arī atvieglojoši uzzināt, ka Luīzei nebija jāpiedzīvo nekādas mokas. Pārstāja elpot un viss… Bet tāpat sāpīgi. Vienmēr biju iztēlojies, ka mēs paši piedzīvojām 2000. gada pienākšanu, savukārt mūsu bērni piedzīvos nākošo gadsimtu miju,” raksta Evertovskis.

Tāpat viņš norāda, ka “meklēšanas ziņā šis rezultāts īsti neko nemaina… Tā panika pēc šāda notikuma arī var novest gan pie aizmukšanas un slēpšanās, gan pie pašnāvības. Jāturpina gan apkārtnē pārbaudīt, vai viņa tur neguļ, gan ūdenskrātuvēs, gan arī jāmeklē, vai citur neslēpjas.”

“Diemžēl, vecāku bailes no atbildības pēc ZPNS ir saprotamas. Iepriekš ir bijuši gadījumi, kad vecāki tiek turēti aizdomās un pat aizturēti. Un arī toreiz ekspertīze izskatās ilgusi vairāk par mēnesi…” tā Annas Jansones vīrs.

Jau vēstīts, ka Valsts policija ir saņēmusi ekspertīžu rezultātus saistībā ar zīdaiņa nāves cēloni, konstatējot, ka bērns miris no pēkšņās nāves sindroma.

Kā zināms, pagājuša gada 1.novembrī Valsts policija saņēma informāciju par bezvēsts pazudušo 1989.gadā dzimušo Annu Jansoni un viņas meitu – 2023.gadā dzimušo Luīzi Evertovsku. Nākamajā dienā, 2.novembrī, īstenojot mērķtiecīgus meklēšanas pasākumus, Valsts policijas darbinieki mežā Jelgavas novadā, Valgundes pagastā atrada automašīnu, kurā diemžēl tika konstatēts miris meklēšanā izsludinātais zīdainis. Saistībā ar notikušo tika uzsākts kriminālprocess, nozīmētas ekspertīzes.

Valsts policija ir saņēmusi ekspertu atzinumu par zīdaiņa nāves iemeslu un konstatēts, ka bērns miris 1.novembrī no zīdaiņu pēkšņās nāves sindroma, vardarbības pazīmes nav konstatētas, kā arī organismā nav konstatētas ķīmisku vielu paliekas.

Pazudusī Anna Jansone aizvien nav atrasta. Šobrīd tiek strādāts vairākos virzienos, tiek pārbaudīta informācija. Ņemot vērā laikapstākļus, šobrīd fiziski iespējamā pazušanas vieta netiek pārmeklēta, bet, ja policijas rīcībā esošā informācija norādīs uz tādu nepieciešamību, noteikti uzreiz tiks reaģēts.

Kopš pirmās pazušanas dienas veikti dažādi meklēšanas pasākumi, piesaistot lielus cilvēkresursus. Meklēšanā iesaistījušies gan Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes, gan Zemgales reģiona pārvaldes darbinieki, Valsts policijas koledžas kadeti, Zemessardze, biedrības bezvests.lv un “K9 SOS”, VUGD un pašvaldības policijas ūdenslīdēji, kā arī, protams, brīvprātīgie un sievietes tuvinieki. Tāpat meklēšanā tika izmantoti tehniskie līdzekļi, piemēram, droni, kā arī Valsts robežsardzes helikopters.

“Valsts policija aizvien aicina ikvienu, kura rīcībā ir informācija, tostarp video ieraksti, kas var noderēt Annas Jansones meklēšanā, sazināties ar Valsts policiju! Tostarp aicinām iedzīvotājus, kuri dodas uz Lielā Ķemeru tīreļa purva apkaimi (pie šosejas P101, starp Liepājas šoseju un Ventspils šoseju), pievērst uzmanību, vai šajā vietā neatrodas viena litra tilpuma antifrīza pudeles baltā krāsā. Noskaidrots, ka pirms pazušanas Anna Jansone šādu pudeli iegādājusies un, iespējams, tā bijusi viņai līdzi. Sazināties ar Valsts policiju iespējams, zvanot pa tālruņa numuru 67086678 vai 110, vai arī rakstot e-pastu: meklesana@riga.vp.gov.lv,” informē Valsts policija.

Lasiet arī: Piecas zodiaka zīmes, kam 2024. gadā iespējama šķiršanās ar mīļoto

Lasiet arī: Jelgavas apkārtnē piedzīvoti vilku uzbrukumi; aicina pieskatīt mājlopus un suņus

Lasiet arī: Nedēļas nogalē sals pastiprināsies līdz -30 grādiem

Lasiet arī: Oļegs Fiļs 50. jubileju nosvin uz salas Karību jūrā

Lasiet arī: Pēc septiņu gadu draudzības apprecējusies šķēpmetēja Madara Palameika

Seko mums arī Facebook, X, Instagram un Draugiem!

youtube icon
Abonēt youtube