Agnese Rakovska. Foto: Instagram @agnesepark

Dalībai “Latvijas Televīzijas” dziesmu konkursa “Supernova” pusfinālā žūrija izvēlējusies 15 māksliniekus, kuri 3.februārī televīzijas tiešraidē sacentīsies par iekļūšanu finālā. Konkursa desmit finālistus, kas par uzvarētāja titulu sacentīsies 10. februārī, noteiks žūrija un skatītāji.

Konkursa “Supernova” pusfinālā iekļuvuši (alfabēta secībā):

 1. AGNESE RAKOVSKA “AI” (mūzika – Agnese Rozniece, Matīss Repsis, Renāts Ragimhanovs, vārdi – Agnese Rozniece, Matīss Repsis)

Dziesmu autore un izpildītāja Agnese Rakovska plašākai sabiedrībai zināma arī kā poproka grupas “Triānas parks” soliste. 2017.gadā Agnese Rakovska kopā ar grupu pārstāvēja Latviju “Eirovīzijas” dziesmu konkursā ar dziesmu “Line”. Mūziķe laidusi klajā arī vairākas dziesmas kā soliste, kuru starpā ir tādi singli kā “Laime šī”, “Vienaldzības” un “Es gaidu ziemu”.

 1. ALEKSS SILVERS “For the Show” (mūzika un vārdi – Atvara)

Alekss Silvers ir mūziķis, producents un vokālais pedagogs, kurš guvis atzinību, piedaloties mūziklos un televīzijas šovos Latvijā un citviet pasaulē. Dziesmu konkursā “Supernova” (2019) mūziķis uzstājās ar dziesmu “Fireworks”, pēc gada atgriežoties ar dziesmu “Again”. Mūziķis plašākai sabiedrībai zināms arī ar dziesmām “Jau sen”, “Tu dejo viena” un “Intriga”.

 1. AVÉI “Mine” (mūzika un vārdi – Raitis Aukšmuksts, Ieva Kudlāne)

Dziedātāja AVÉI ar sevi kā mūziķi sabiedrību iepazīstināja dziesmu konkursa “Supernova” (2023) laikā, izpildot dziesmu “Let Me Go”. Pati mūziķe raksta, ka mūziku viņai “šūpulī iedziedājušas māte un tante,” vēlāk iedrošinot dziedātāju pievērsties šim aicinājumam arī profesionāli. Bez konkursam “Supernova” rakstītajām dziesmām mūziķe laidusi klajā arī singlu “Tautiņās”.

 1. B/H “Amsterdam” (mūzika – Normans Bārbals, Mārtiņš Balodis, Jānis Līde, Kristaps Grīnbergs, vārdi – Mārtiņš Balodis)

Grupa B/H, kuras sastāvā ir Jānis Līde (elektriskā ģitāra), Normans Bārbals (bungas), Kristaps Grinbergs (bass, taustiņinstrumenti), Mārtiņš Balodis (vokāls, akustiskā ģitāra), konkursā “Supernova” (2020) ar dziesmu “Sail With You” ieguva piekto vietu finālā. Klausītāju ievērību guvis arī grupas debijas albums “Bad Habits”, kā arī singli “Skaļāk” un “Man dimantu nav”.

 1. DONS “Hollow” (mūzika – Artūrs Šingirejs, Liam Geddes, Kate Northrop, vārdi – Artūrs Šingirejs, Liam Geddes, Kate Northrop)

Mūziķis Dons ir pieredzējis latviešu mūziķis, kurš izdevis deviņus albumus. Mūziķis vairākkārt uzvarējis LR2 dziesmu aptaujā “Muzikālā Banka”, kā arī ieguvis vairākas Mūzikas ierakstu gada balvas. 2021.gadā Dons uzsāka sadarbību ar mūzikas izdevniecību “Universal Music Group”. Mūziķis zināms ar tādiem singliem kā “Pēdējā Vēstule”, “Pāriet Bailes” un “Salauzta Sirds”.

 1. ECTO “Outsider” (mūzika un vārdi – ECTO)

Jaunajam mūziķim ECTO no Liepājas “savās dziesmās patīk eksperimentēt ar skaņām un trokšņiem, pludinot mūzikas žanru robežas.” 2023.gadā iznācis mākslinieka pirmais mazalbums “Waves”, kurā dzirdams arī radio viļņos panākumus guvušais singls “Spotless”. Mākslinieks nesen sācis darboties jaunā mūzikas virzienā, kas dzirdams singlā “liquid bones”.

 1. EDVARDS STRAZDIŅŠ “Rock n’ Roll Supernova” (mūzika – Edvards Strazdiņš, vārdi – Kerija Kalēja)

Dziedātājs un dziesmu autors Edvards Strazdiņš uzsācis savu solo karjeru nesen, bet jau spējis uzrunāt klausītājus, izpildot paša komponētas kantrī un popmūzikas dziesmas un sadarbojoties ar Latvijā plaši pazīstamiem mūziķiem. 2023.gadā nāca klajā mūziķa debijas albums “Lauku dzīves miera osta”, kurā dzirdami tādi singli kā “Ezers kluss” un “Dziesma par Kurzemi”.

 1. FUNKINBIZ “Na Chystu Vodu” (mūzika un vārdi- Kirils Ponomarenko)

Funkinbiz ir latviešu un ukraiņu mākslinieks, kura mūzika “iedvesmota no breakdance un hip-hop kultūras un apvieno dažādus mūsdienīgus elementus”. 2023.gadā mūziķa singls “Tiнi” jeb “Ēnas” ukraiņu valodā iekaroja Latvijas radio topu virsotnes. Mūziķis sarakstījis arī citas dziesmas ukraiņu valodā, kā “Ніч яка місячна” jeb “Mēness apspīdēta nakts”.

 1. JAR OF KINGS “Wildfire” (mūzika – Artis Apinis, Artūrs Patetko, Jānis Drēģeris, Juris Šenbergs, Deniss Djakons, vārdi – Jānis Drēģeris)

Grupas “Jar Of Kings” oriģinālajā sastāvā ir divi ģitāristi Artis Apinis un Artūrs Patetko, kuri 2022.gadā izdeva debijas albumu “Momentum”. Dziesmu konkursā “Supernova” grupas sastāvā būs arī Jānis Drēģeris (vokāls), Juris Šenbergs (sitaminstrumenti) un Deniss Djakons (basģitāra). Pašlaik grupa paplašinātā sastāvā strādā pie jauna albuma ierakstīšanas.

 1. KATRĪNA GUPALO “The Cat’s Song” (mūzika un vārdi – Katrīna Gupalo, Edgars Vilcāns, Armands Varslavāns, Evija Smagare)

Mūziķe Katrīna Gupalo 2018.gadā publicēja debijas albumu “Gentle and Done”. Ar dziesmu “Intoxicating Caramel” māksliniece iekļuva konkursa “Supernova” (2018) pusfinālā. Dziedātājas radītā dziesma “Resistance”, kas veltīta Ukrainas atbalstam, bija nominēta Latvijas sabiedrisko mediju gada balvai “Kilograms kultūras” (2022) un ieguva starptautisku atzinību.

 1. PAPĪRA LIDMAŠĪNAS “Mind Breaker” (mūzika – Juris Ludženieks, vārdi – Rihards Bērziņš)

Grupā “Papīra lidmašīnas” spēlē Rihards Bērziņš (vokāls), Reinis Briģis (ģitāra), Gunārs Toms Narbuts (basģitāra), Edgars Raila (sitaminstrumenti) un Juris Ludženieks (taustiņinstrumenti). Muzikālā apvienība 2023.gadā pievērsusies savu dziesmu rakstīšanai un plašāku publiku iepazīstinājusi ar tādiem singliem kā “Laiks dejot”, “Neaizej” un “Piesit kāju”.

 1. PATRĪCIJA SPALE “Heaven’s Raining Down on Me” (mūzika un vārdi – Valters Sprūdžs, Kate Elpo)

Jaunā dziedātāja Patrīcija Spale nāk no Iecavas un jau kopš agras bērnības aizraujas ar mūziku. Savus spēkus pierādījusi dažādos dziedāšanas konkursos Baltijas valstīs un citviet pasaulē. Māksliniece mūziku rada, “iedvesmojoties no R&B, soulmūzikas un kantrī elementiem”. 2020.gada vasarā Patrīcija izdeva savu pirmo oriģināldziesmu “Do U Mind”.

 1. ST LEVIĆA “Tick Tock” (mūzika – Pjotrs Strokovs, Santa Daņeļeviča, vārdi – Santa Daņeļeviča)

Atpazīstamību St Levića ieguva 2014.gadā, piedaloties Ukrainas “X-Factor” dziesmu konkursa finālā. Mūziķe piedalījusies arī “Supernova” (2017) finālā ar dziesmu “Your Breath”. Pēc neilgas pauzes mūzikas industrijā mūziķe ir “atgriezusies uz skatuves ar savu jauno tēlu” un kopš 2020.gada ir laidusi klajā singlus “Blackout”, “Tu Tik Tālu” un “Pieradini mani”.

 1. SASHA SIL “Love is a Language” (mūzika un vārdi – Liene Stūrmane, vārdi)

Sasha Sil, plašākai auditorijai zināma ar vārdu Aleksandra Siliņa, ir latviešu dziedātāja un mūziķe, kas uzsāka savu muzikālo karjeru Īrijā. Nesen māksliniece nolēmusi ar sevi iepazīstināt arī klausītājus Latvijā, izdodot singlu “Es nevaru bez tevis”. Savas muzikālās karjeras laikā dziesmu autore un izpildītāja ir sadarbojusies ar māksliniekiem no Baltijas, Īrijas un Kanādas.

 1. VĒSTULĒS “Kur?” (mūzika un vārdi – Braiens Martinsons, Marta Krampe, vārdi)

Duets “Vēstules” ir divu vidusskolas vecuma draugu Braiena Martinsona un Martas Krampes kopīga satikšanās mūzikā. Mūziķi jau kopš bērnības aizraujas ar mūziku, spēlējot mūzikas instrumentus un dziedot koros. Abi skolasbiedri pirmoreiz divatā uzstājās Skolotāju dienai veltītā pasākumā, pēc kura turpināja muzicēt kopā. Nesen tapis viņu pirmais kopīgais singls “kur?”.

Konkursa uzvarētājs pārstāvēs Latviju starptautiskajā “Eirovīzijas” dziesmu konkursā Malmē, Zviedrijā. Šogad dziesmu konkursa pusfināli notiks 7. un 9.maijā, bet fināls – 11.maijā.

Visas pusfinālā iekļuvušās dziesmas vienkopus ir klausāmas  šeit.

Lasiet arī: Numeroloģe: Ceriņi pat karmiski un numeroloģiski bija nesaderīgi

Lasiet arī: Vāc parakstus par Starptautiskās vīriešu dienas ieviešanu Latvijā

Lasiet arī: Trīs zodiaka zīmes, kam šis gads nesīs milzu veiksmi

Lasiet arī: FOTO | Sipeniece-Gavare, Rojs Rožers un sešas citas slavenības dodas ekspedīcijā aiz polārā loka

Lasiet arī: Mārcis Judzis 2024. gadu sagaida ar jaunu mīļoto

Seko mums arī Facebook, X, Instagram un Draugiem!

youtube icon
Abonēt youtube