Foto: Pixabay

Tāpat kā aizvadītajā nedēļā, tā arī šonedēļ laika apstākļus turpinās noteikt vairāku ciklonu darbība. Pirmdien un otrdien, 22. un 23. janvārī, tie atnesīs brāzmaināku vēju, lielākajā daļā valsts teritorijas sasniedzot 15-19 m/s, bet jūras piekrastē vētras spēka brāzmas. Trešdien sagaidīsim nokrišņus, kas dažviet būs stipri.

Nedēļas pirmajā pusē Latvijas teritorijā ieplūdīs arī nedaudz siltāka gaisa masa – sniegu nomainīs lietus, un gaisa temperatūra lielākoties būs virs 0 grādu atzīmes, līdz ar to vietām pakusīs izveidojusies sniega sega. Šī brīža prognoze gan liecina, ka džemperus varēs nelikt pārāk dziļi skapī, jo nedēļas nogalē atkal paliks aukstāks, informē Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Pirmdien kā dienas, tā arī nakts laikā debesis lielākoties aizklās mākoņi. Naktī tie vietām atnesīs nelielus nokrišņus, savukārt dienā, sākot no rietumiem, Latviju šķērsos plaša nokrišņu zona – teritorijas lielākajā daļā būs novērojams sniegs, slapjš sniegs, rietumos arī lietus.

Vietām austrumu un centrālajos rajonos gaidāma atkala, tāpēc atsevišķos posmos ceļi būs īpaši slideni! Lai gan vējš mēreni līdz mēreni stipri pūtīs no dienvidiem, dienvidrietumiem, tas dienas laikā visā valstī brāzmās pastiprināsies līdz 15-19 m/s, bet no dienas vidus piekrastē sasniegs līdz pat 20-22 m/s! Naktī gaiss atdzisīs līdz +1…-4 grādiem, austrumu rajonos būs aukstāk, -5…-7 grādi, tomēr dienā gaiss iesils līdz -2…+4 grādiem.

Turpmākajās dienās laika apstākļi saglabāsies līdzīgi, tos turpinās ietekmēt vairāku ciklonu darbība – saules starus ieraudzīsim vien brīžiem, palaikam sagaidīsim nokrišņus un izjutīsim brāzmaināku vēju, kas būs stiprāks tieši piekrastes rajonos un dominēs no dienvidiem. Ieplūstot nedaudz siltākam gaisam, lielākoties gaidāms lietus un slapjš sniegs, taču dažviet vēl uzsnigs. Īpaša uzmanība nokrišņiem jāpievērš trešdien, jo vietām tie būs stipri. Gan naktīs, gan dienās maksimālā un minimālā gaisa temperatūra saglabāsies līdzīga, termometra stabiņš lielākoties pieturēsies 0…+5 grādu robežās, tik dažviet austrumu rajonos tas var noslīdēt par kādu grādu zemāk.

Pēc šī brīža prognozes, nedēļas nogalē spiediens paaugstināsies un laiks kļūs labvēlīgāks – nokrišņi mitēsies un vējš kļūs lēnāks. Lai gan drēbes paliks sausākas un sejā nesitīsies vējš, atkal gaisa temperatūra pazemināsies un lielākajā valsts daļā sasniegs mīnusus.

Lasiet arī: Mūžībā devusies rakstniece Inguna Bauere

Lasiet ari: Džilindžera Ekstāzes pikanto ainu koordinatore ierunājusi galveno lomu populārā multfilmā

Lasiet arī: «Esmu piedzīvojis nenormālas lietas» – Judzis sola sarakstīt grāmatu par notikušo

Lasiet arī: Ēģiptiešu horoskops: sūtība un uzdevums dzīvē atbilstoši dzimšanas datumam

Lasiet arī: Būs grūti pierast – Samantai Tīnai pēc kāzām jauns uzvārds

Seko mums arī Facebook, X, Instagram un Draugiem!

youtube icon
Abonēt youtube