Foto: Pixabay/Fifaliana-joy

Valsts policija aizturējusi personu, kura savas dzīvesvietas logos izvietoja vairākus priekšmetus, tostarp – Krievijas Federācijas karogus, to imitācijas, kā arī Padomju varas simboliem līdzīgus priekšmetus. Ceturtdien, 4.aprīlī, Rīgas pilsētas tiesa aizdomās turētajai par kara noziegumu, ko veic Krievijas Federācija, attaisnošanu un slavināšanu, piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu.

Šā gada 28.martā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Pārdaugavas pārvaldē tika uzsākts kriminālprocess saskaņā ar Krimināllikuma 74.1 panta pirmo daļu par to, ka kāda Torņakalna prokremliska aktīviste savas dzīvesvietas logos izvietoja vairākus priekšmetus, tostarp – Krievijas Federācijas karogus, to imitācijas, kā arī Padomju varas simboliem līdzīgus attēlus, kas kopumā norāda uz īstenotā nozieguma pret cilvēci, noziegumu pret mieru un kara noziegumu publisku slavināšanu un attaisnošanu. Minētie priekšmeti novietoti logā bija novietoti uz ārpusi, padarot tos visiem publiski redzamus.

Trešdien, 3.aprīlī persona kriminālprocesa ietvaros tika aizturēta un 4.aprīlī atzīta par aizdomās turēto personu saskaņā ar Krimināllikuma 74.1 panta pazīmēm, informē Valsts policija.

Ceturtdien Rīgas pilsētas tiesā tika izskatīts procesa virzītāja ierosinājums par drošības līdzekļa – apcietinājums, piemērošanu, ko tiesa personai arī piemēroja.

Jāpiebilst, ka persona, apzinoties, ka Krievija veic plaša mēroga iebrukumu Ukrainas teritorijā, jau ir vairākkārtīgi nonākusi policijas redzeslokā saistībā ar publiskās vietās un pasākumos pausto atbalstu agresorvalstij.

Par šādu noziegumu Krimināllikumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods.

Valsts policija atgādina, ka agresorvalsti Krieviju vai tās armiju slavinošas aktivitātes un darbības Latvijā nav pieļaujamas un atbalstāmas. Likumsargi rūpīgi seko līdzi norisēm sabiedrībā un pievērš pastiprinātu uzmanību jebkādām darbību izpausmēm, kas saistītas ar atbalstu Krievijas karam Ukrainā, tāpēc aicinām iedzīvotājus arī turpmāk ziņot policijai par likumpārkāpumiem, aizdomīgām personām vai sabiedriskās kārtības apdraudējumiem, zvanot pa tālruņa numuru 110.

Lasiet arī: Astrologs Baņķis: Cikliski klonējam 1935. – 1942. gada notikumus

Lasiet arī: Ieguldot 60 miljonus eiro, Lucavsalā plāno izbūvēt nacionālo futbola stadionu

Lasiet arī: Lelde Ceriņa: Viss atnāk tad, kad tam ir vispareizākais laiks

Lasiet arī: «Labākais brauciens!» – Didrihsone atklāj, cik viņai izmaksājis ceļojums uz Bali

Lasiet arī: FOTO | Pulcējot virkni slavenību, pirmizrādi piedzīvo latviešu filma par Mariju Leiko

Lasiet arī:  FOTO & VIDEO | Uzsāk pirmā Rail Baltica tilta balsta izbūvi Daugavā

Seko mums arī Facebook, X, Instagram un Draugiem!

youtube icon
Abonēt youtube