Publicitātes foto

Kinoteātrī “Splendid Palace” aizvadīta režisora Andreja Ēķa daudzsēriju mākslas filmas “Dumpis” pirmizrāde, pulcējot filmas radošo komandu, kino nozares pārstāvjus, atbalstītājus un sabiedrībā pazīstamus ļaudis.

Daudzsēriju filma ir uz patiesiem notikumiem balstīta vēsturiskā drāma, kas norisinās 1975. gada Rīgā – viena cilvēka uzsākta cīņa pret valdošo iekārtu, kas izraisa dumpi uz PSRS bruņukuģa “Storoževoj”. Zaudējis ticību Padomju Savienības vadītājiem un militārajai struktūrai, politiskais komisārs Valērijs Špagins, savu komunistisko ideālu vadīts, izlemj sarīkot dumpi uz kuģa. Iestājoties pret korupciju, visatļautību un vienkāršo cilvēku pazemošanu, viņš aizsāk sacelšanos, kas pārvēršas par daudz ko lielāku, kā sākotnēji iecerēts. Padomju Savienības vadība dara visu, lai dumpi apturētu un pēc tam informāciju par sacelšanos noslēptu.

Psiholoģiskais trilleris ļauj sekot līdzi cilvēka cīņai pret nepārvaramo varu, spilgti portretējot dažādos varoņu raksturus un viņu vērtības, kas pakļautas valdošās sistēmas spiedienam, apdraudot gan dzīvību, gan tālāko pastāvēšanu. Kas notiek ar cilvēku, kurš izlemj iestāties pret valdošo diktatūru, balstoties uz savu pārliecību, ka sabiedrības labums ir stādāms augstāk par elites grupas labklājību. Stāsts par cilvēcību un taisnīgumu totalitāra režīma un visurvaldošās propagandas griežos.

Režisors Andrejs Ēķis skaidro: “Mans mērķis bija atspoguļot to īpašo atmosfēru, kāda valdīja padomju laikos – kad valdošā ideoloģija bija nepatiesa un melīga, ietekmējot cilvēku prātus, rosinot vienam otru nodot un ikdienā runāt nepatiesību, neskatoties uz savām īstajām domām. Krievijas totalitārais režīms šodien ne ar ko neatšķiras no padomju laiku Kremļa, armijā tikumi nav mainījušies, bet traģisko neatbilstību starp ideoloģiskajiem lozungiem un nožēlojamo realitāti joprojām saskata varbūt tikai daži cilvēki. Šo arī vēlējāmies parādīt “Dumpī”. Varbūt šis stāsts iedrošinās kādu dumpinieku rīkoties līdzīgi arī Krievijā mūsdienās!”

Filmas radošo kodolu veido režisors Andrejs Ēķis, scenārija autori: Ivo Briedis, Nastja  Nastyushkina, Vitālijs Dokalenko, producenti Dita Cimermane, Aija Ansone, Vitālijs Dokalenko.

Galveno Valērija Špagina lomu atveido aktieris Dainis Grūbe. Lomās: Elīna Hanzena, Andris Keišs, Inga Tropa, Egons Dombrovskis, Jēkabs Reinis, Agnese Budovska, Igors Čerņavskis un citi.

Daudzsēriju filmu veidojusi studija “Cinevilla Films”.

Pirmās daudzsēriju filmas sērijas izklaides platformā Tet TV+ pieejamas no 11. aprīļa. Vēsturiskie notikumi kopumā tiek izklāstīti septiņu sēriju garā stāstā, savukārt kinoteātros filmu varēs skatīties divās daļās.

Lasiet arī: Pabriks sit trauksmi: Vienīgais, kurš nezaudē laiku, ir pats Kariņš

Lasiet arī: Līdz Pasaules čempionātam hokejā 30 dienas; pirmo reizi varēs redzēt pilnīgi visas spēles

Lasiet arī: Apbedīšanas birojs un kopīga partija – kas ir sieviete, kuras vārdu min Lasmaņa draiskošanās skandālā

Lasiet arī: VIDEO | Kultūras ministre Logina: Man nenormāli patīk Daugavpils

Lasiet arī: Lelde Ceriņa pieredz kultūršoku un pagaršo ļoti apšaubāmas izcelsmes lietas

Lasiet arī: VIDEO | Astrologs Račs: Karš Ukrainā būs ļoti ilgs

Seko mums arī Facebook, X, Instagram un Draugiem!

youtube icon
Abonēt youtube