Madars Lasmanis. Foto: Facebook @Madars Lasmanis

Lai gan pikantajā skandālā ierautais Madars Lasmanis atkāpies no Jelgavas novada domes priekšsēdētāja amata, nesen minētais gadījums uzņēmis jaunus apgriezienus, skandalozajam sānsoļu pētniekam Aldim Gobzemam soctīklos publiskojot pieņēmumu, ka sieviete, kuras pēda redzama video no attālinātās sēdes Lasmaņa automašīnā, ir apbedīšanas biroja “Likteņsvece”  vadītāja Una Auziņa.

Gobzems šo drāmu centās izvērst gan ar iespaidīgām sievietes fotogrāfijām no soctīkliem, gan “aculiecinieku” teikto un fotografēto, ka uz “Likteņsveces” vadītājas auto it kā bijis pat uzlikts bēru vainags ar viņas vārdu uz lentes, kas nozīmējot tikai atriebību šajā “meņģēšanās” sāgā, vēsta žurnāls “Kas Jauns”.

Auziņa izdevumam norāda, ka ir ierauta skandālā, ar kuru viņai neesot nekāda sakara. Viņa jau 25 gadus nodarbojas ar apbedīšanas biznesu, ir izaudzinājusi četrus bērnus. Auziņas vadītās firmas pakalpojumus, izvadot cilvēkus mūžībā, izvēlas ne tikai vietējie Jelgavas novada iedzīvotāji, bet arī Dobelē un citviet Latvijā, viņas biznesam ir laba reputācija. Tā nu esot iespējams, ka Auziņas vārds šajā skandālā parādījies, jo konkurenti iekārojuši viņas veiksmīgi daudzus gadus vadīto apbedīšanas biroju.

“Tam, kurš šo publikāciju pasūtījis, ir acīm redzama personīga ieinteresētība, augstas ambīcijas, bet zems intelekta līmenis. Dzīvojam 21. gadsimtā, kad vārda brīvībai ir spēks, kad katrs cilvēks, slēpjoties aiz kāda “nika”, veidojot viltus profilus, var izliet savu žulti jebkādā veidā un palikt nesodīts. Bet svarīgākais visā šajā ir padomāt, ka nekas un pilnīgi neviens darbs un rīcība ar mērķi ieriebt, izpostīt, graut nepaliek nesodīti,” izdevumam sacīja Auziņa. Viņa arī piebilda, ka Valsts policijā ir nodots “iesniegums par draudu izteikšanu un nepatiesu izdomājumu tīšu izplatīšanu masu saziņas līdzekļos, līdz ar ko notiek pārbaude”.

Arī žurnālam “Privātā Dzīve” Una Auziņa paziņoja, ka viņas iesaiste šajā skandālā ir meli: “Diez vai kādam ir patīkami, ja viņš tiek publiski izķengāts.” Taujāta, kas varētu būt par iemeslu šādām runām, Auziņa sacīja: “Man tagad nav nekādas saistības ar politiku, esmu privātā biznesā. Man nav mērķa iet politikā, līdz ar to nevienam amatu nost arī neņemšu un nevienu neapdraudu. Bet ir skauģi, nelabvēļi, konkurenti, kuri ir gatavi izmantot jebko. Es zinu, kura persona varētu būt tā, kas izgudroja šos melus. Tā kā šobrīt norit izmeklēšana, es diemžēl nedrīkstu to atklāt,” izdevumam sacījusi Auziņa.

Lasmanis, atbildot uz jautājumu, vai tā patiešām bijusi Auziņa, žurnālam “Privātā Dzīve” atbildējis lakoniski: “Protams, mēs esam pazīstami ar Unu Auziņu, jo esam no vienas partijas – “Latvijas attīstībai”. Bet mūsu attiecības nav tādas, kādas tās tagad tiek aprakstītas. Man tiešām ir žēl, ka arī Una ir ierauta šajā skandālā, lai gan viņai ar to nav nekādas saistības.”

Savukārt Madara Lasmaņa sieva Agnese no jebkādiem komentāriem žurnālam “Privātā Dzīve” atteicās.

Kā zināms, 21. martā sociālajos tīklos publiskots video no komisijas 13. marta sēdes, kurā Lasmanis piedalījies attālināti no savas automašīnas. Aptuveni pēc četrdesmit minūtēm redzams, ka automašīnā iekāpj vēl kāds, apsēžoties aizmugurējā sēdeklī. Pēc brīža starp priekšējiem sēdekļiem parādās zeķbiksēs tērpta sievietes pēda, un novada domes priekšsēdētāja roka pievēršas aizmugurē sēdošajai personai, pēc tam savu plaukstu apošņājot.

Tikmēr Lasmanis visiem redzamo ņemšanos komentējis kā “nelabas slavas celšanu” no nelabvēļu puses un bildis, ka nekas amorāls neesot noticis, jo automašīnā  blakus sēdējusi viņa sieva. “Es neveicu neko tādu, kas man būtu jāpaskaidro sīkāk. Katrs lai spriež pēc savas samaitātības pakāpes,” žurnālam “Kas Jauns” norāda skandālā ierautais Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Madars Lasmanis.

Vairāki Jelgavas novada domes deputāti  uzskata par maz ticamu faktu, ka sižetā no automašīnas redzamās noautās kājas tiešām pieder Lasmaņa sievai Agnesei Lasmanei, kā apgalvo politiķis, raksta izdevums.

Kolēģiem ir zināms, ka abi kopā ir kopš studiju gadiem un tik pikantas mīlas rotaļas darba laikā diez vai ilgus gadus kopā esošs pāris atļautos realizēt. Tas, ka Lasmanis bez minstināšanās žurnālistiem paziņoja, ka automašīnā daļēji redzamā sieviete bijusi viņa likumīgā sieva, tādējādi, “pametot zem tanka” arī savas sievas godu, neesot nekāds pārsteigums šajā ģimenes modelī, izdevumam izteicās kāds no Lasmaņa kolēģiem. “Sieva tajā ģimenē Lasmani jau kopš seniem laikiem ir piesegusi visvisādās nebūšanās. Arī studiju laikā, kad, piemēram, daudz ieguldījusies Madara rakstu darbu veikšanā,” stāsta kolēģis.

Jelgavas novada domē izskan pieņēmums, ka kāju īpašniece varētu būt kāda  no pašvaldības darbiniecēm, kam šāda veida priekšnieka iepriecināšana, iespējams, ir veids, kā saglabāt darbavietu,

Madars Lasmanis, kurš ir triju bērnu tēvs, neuzskata, ka par notikušo viņam būtu jānoliek deputāta mandāts, jo tas nozīmē, ka viņam uzticējusies noteikta sabiedrības daļa. “Un viss šis video ir katra samaitātības pakāpes nepareiza interpretācija. Tajā video nav nekā tāda, par ko būtu sabiedrībā jākaunas vai mani jānosoda, vai man būtu no šīs sabiedrības jādodas prom, it kā es būtu izdarījis kādu asinsgrēku!” izdevumam norāda Lasmanis.

Lasmanis politikā iesaistījies jau 22 gadu vecumā un pa šo laiku bijis gan triju Saeimu deputāts, gan ministru padomnieks. Jelgavas novada domes vadītāja krēslu viņš ieņēma pirms diviem gadiem, kad to zaudēja Ziedonis Caune.

Viņa 45 gadus vecā sieva Agnese ir Latvijā pazīstama rožu audzētāja, un viņai pieder SIA “Ziedkalnes dārzniecība”, raksta izdevums.

Jau vēstīts, ka 3.aprīlī, izsludinātajā Jelgavas novada domes sēdē tika plānots izskatīt septiņu deputātu pieprasījumu par priekšsēdētāja Madara Lasmaņa  atbrīvošanu no amata, pamatojoties uz neētisko un nepiedienīgo uzvedību darba laikā. Neilgi pirms plānotās domes sēdes novada domes priekšsēdētājs Lasmanis domei iesniedzis iesniegumu, pamatojoties uz Pašvaldību likuma 18.panta pirmo teikumu, informējot, ka atkāpjas no Jelgavas novada domes priekšsēdētāja amata.

Lasiet arī: VIDEO | Kultūras ministre Logina: Man nenormāli patīk Daugavpils

Lasiet arī: Lelde Ceriņa pieredz kultūršoku un pagaršo ļoti apšaubāmas izcelsmes lietas

Lasiet arī: Saeimā atbalsta alkohola tirdzniecības aizliegumu svētdienās pēc sešiem vakarā

Lasiet arī: VIDEO | Astrologs Račs: Karš Ukrainā būs ļoti ilgs

Lasiet arī: Latviju atkārtoti sasniedzis Sahāras tuksneša putekļu mākonis

Lasiet arī: Zināms, kā izskatīsies gājēju un velosipēdistu tilts pāri Zunda kanālam

Seko mums arī Facebook, X, Instagram un Draugiem!

youtube icon
Abonēt youtube