Foto: Rīta kafija

Nedēļas nogalē saglabāsies mierīgs laiks, vietām gaidāmi nokrišņi. Ieplūst vēsākam gaisam no ziemeļiem, gaisa temperatūra turpinās pakāpeniski pazemināsies un dažās Latvijas vietās varēsim novērot arī slapju sniegu, sniegu,  informē  Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Jaunnedēļ laika apstākļi būtiski mainīsies. Virs Latvijas atradīsies plaša aukstā gaisa masa, kā arī laikapstākļus noteiks ciklonu darbība. Šie divi procesi gādās par vēsu, nokrišņiem bagātu un vējainu laiku.  Lielā daļā valsts no jauna izveidosies sniega sega, kas vietām varētu nenokust pat vairākas dienas.

Piektdien, 19. aprīlī, mākoņu daudzums būs mainīgs. Valsts dienvidrietumu un austrumu rajonos gaidāmi nokrišņi – lietus, slapjš sniegs, dažviet arī sniegs. Lokāli veidosies neliela sniega kārtiņa. Atsevišķos posmos ceļi var būt slideni! Pūtīs lēns līdz mērens ziemeļu puses vējš. Dienā gaiss iesils līdz +3…+9 grādiem.

Arī brīvdienās saule mīsies ar mākoņiem, nokrišņi galvenokārt gaidāmi valsts austrumu daļā – galvenokārt tas būs lietus, ar kuru dažviet var nobirt arī kāda sniega pārsla. Vējš pūtīs lēni līdz mēreni un dominēs no ziemeļu puses. Latvijas teritorijā no ziemeļiem turpinās ieplūst vēsāka gaisa masa, tādēļ naktis būs vēsas – gan sestdien, gan svētdien daudzviet gaiss atdzisīs līdz +2…-3 grādiem. Vietās, kur termometra stabiņš pieturēsies ap 0 grādu atzīmi un zemāk, ceļi saglabāsies slideni. Diennakts gaišajās stundās būs jūtami siltāk – gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +4…+9 grādiem, bet valsts dienvidaustrumu daļā gaiss iesils līdz +9…+11 grādiem.

Jaunās nedēļas sākumā laika apstākļi būtiski mainīsies – Latvijas teritoriju no dienvidaustrumiem šķērsos aktīvs ciklons, un tā ietekme uz laika apstākļiem valstī saglabāsies visas nedēļas garumā. Ciklons nesīs intensīviem nokrišņiem bagātu un vējainu laiku. Tā kā gaisa temperatūra turpinās pazemināsies un gan nakts, gan arī dienas stundās daudzviet tā būs +2…-2 grādu robežās, dominējošā nokrišņu forma būs slapjš sniegs un sniegs. Daudzviet no jauna izveidosies sniega sega, tās biezums sasniegs līdz pat 4-8 cm. Laikam saglabājoties aukstam, sniega sega kusīs lēni un vietām var noturēties pat vairākas dienas. Vējš darba nedēļas sākumā pūtīs mēreni līdz mēreni stipri no ziemeļiem, ziemeļrietumiem, pirmdien un otrdienu lielā daļā valsts daļā brāzmās sasniedzot 15-18 m/s, piekrastē, kā ierasts, vējš būs stiprāks. Tālākajās dienas vējš pierims.

Lasiet arī: VIDEO | «Didrihsones matu frizūra izjukusi!» – Magone demonstrē salauzto birsti

Lasiet arī: FOTO: Rīgas domnieki stāda augļu kokus Lucavsalas atpūtas zonā

Lasiet arī: Kurā brīdī jaunietis kļūst spriestspējīgs? Alkohols no 20 gadu vecuma,  valsts aizsardzības dienests – no 18

Lasiet arī:  Venera Auna zvaigznājā: četras zodiaka zīmes, ko gaida nopietnas pārmaiņas

Lasiet arī: VIDEO | Grupa Tumsa publicē jaunu dziesmu par nemiera kaijām

Lasiet arī: VIDEO | “Zini ko, tad beidzam!» – Volmārs intervijas vidū pamet Kaimiņa raidījumu 

Seko mums arī Facebook, X, Instagram un Draugiem!

youtube icon
Abonēt youtube