Foto: Rīga/Flickr

Turpinot Lucavsalas atpūtas zonas labiekārtošanu, teritorijā pie bērnu rotaļu laukumiem šonedēļ iestādīti 70 augļu koki –  dažādu šķirņu ābeles, bumbieres un ķirši.

“Rīgā arī šogad turpinām veidot patīkamāku vidi iedzīvotājiem, stādot kokus un  galvaspilsētu padarot zaļāku. Šajā pavasarī koku stādīšanu sākam Lucavsalā, atpūtas zonu  papildinot ar dažādiem augļu kokiem, kas ne vien veidos ainavu un sniegs ēnu karstajā laikā, bet arī pēc kāda laika noderēs augļu cienītājiem. Pērn lielāko daļa jauno koku stādījām ārpus centra, bet šogad īpaši pievērsīsim uzmanību vēsturiskajam centram, atjaunojot kokus vietās, kur tie ir bijuši, kā arī plānojot jaunas koku vietas,” tā, piedaloties koku stādīšanā, uzsvēra Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Viesturs Zeps.

“Koki pilsētvidē ir ļoti svarīgi – gan gaisa kvalitātes uzlabošanai, gan patvērumam no karstuma vasarās,” norāda Rīgas pašvaldības Mājokļu un vides departamenta vadītājs Edijs Pelšs.

Ābeles, ķirši un bumbieres iestādītas Lucavsalas ziemeļu daļā pie bērnu rotaļu laukumiem, labajā pusē Salu tiltam, braucot no centra uz Pārdaugavu, informē Rīgas dome.

Lucavsalas atpūtas zona tika izveidota pirms vairāk nekā desmit gadiem. Tajā atrodas peldvieta un pašvaldības policijas glābšanas stacija, bērnu rotaļu laukumi, volejbola laukumi un trenažieri vingrošanai. Pērn blakus atpūtas zonai tika ierīkots arī lielākais suņu pastaigu laukums Rīgā.

Augļu koku stādīšanu pēc Mājokļu un vides departamenta pasūtījuma veica SIA “Rīgas meži”.

Lasiet arī: «Tev bija slinkums matus izmazgāt?» – Didrihsones teiktais par pusstundu pie spoguļa raisa diskusijas

Lasiet arī: VIDEO | Publisko video, kā šobrīd izskatās okupantu nopostītā Časivjara Ukrainā

Lasiet arī: «Lielās mutācijas grūtākie gadi!» – astroloģe atklāj, kas pasaulē gaidāms līdz 2026. gadam

Lasiet arī: Latvijā joprojām uzstājas Krievijai lojālie mūziķi; sabiedrību aicina vērsties pret šādiem koncertiem

Lasiet arī: Inese Šlesere apmeklē modes skati, rotājusies ar teju 9000 eiro vērtu brošu

Lasiet arī: VIDEO | “Zini ko, tad beidzam!» – Volmārs intervijas vidū pamet Kaimiņa raidījumu 

Seko mums arī Facebook, X, Instagram un Draugiem!

Saistītās tēmas: augļu kokiLucavsala

youtube icon
Abonēt youtube