Kristo Enn Vaga. Publicitātes foto

Igaunijas parlamenta deputāts Kristo Enn Vaga (Kristo Enn Vaga) no “Igaunijas Reformu partijas” 2. maijā pēc nedēļu ilga velobrauciena caur Baltijas valstīm, Poliju un Ukrainu ieradies Ukrainas galvaspilsētā Kijivā. 1700 kilometru garais velobrauciens īstenots Ukrainas atbalstam veltītajā kampaņā “Karš ir tikai viena velobrauciena attālumā”.

Kristo Enn Vaga 26.aprīlī uzsāka 1700 km garu velobraucienu no Tallinas uz Kijivu, lai paustu atbalstu Ukrainai un uzsvērtu kara draudus. Viņa mērķis bija pievērst uzmanību skaudrajai realitātei, ka karš bieži vien ir tuvāk, nekā mēs ikdienā domājam – tikai velobrauciena attālumā.

Kampaņas mērķis ir pievērst uzmanību skaudrajai realitātei, kā arī mudināt sabiedrību ziedot, lai varētu iegādāties Ukrainas armijai nepieciešamās 4×4 kravas automašīnas un bezpilota lidaparātus.

Kampaņas laikā līdz šim izdevies savākt 31 000 eiro. Lai gan velobrauciens ir noslēdzies, ziedojumu vākšana turpināsies. “Ukrainas cīņa par uzvaru ir maratons, nevis sprints, tāpēc jebkāda palīdzība, ko varam sniegt, ir būtiska uzvaras sasniegšanā!” uzsver Igaunijas parlamenta deputāts un kampaņas īstenotājs Kristo Enn Vaga.

“Varbūt man šis brauciens bija grūts, bet tas nekādā veidā nav salīdzināms ar to, ko Ukrainas armija dara ik dienu visas Eiropas labā. Šis ir ārkārtīgi kritisks brīdis Ukrainai, viņiem šī palīdzība ir nepieciešama,” sacīja Vaga, uzsverot Ukrainas izšķirošo lomu mūsu suverenitātes un brīvības aizsardzībā. Vagas īstenotā akcija izpelnījusies plašu ievērību, kā arī iedvesmojusi citus riteņbraucējus pievienoties viņam vairākos brauciena posmos.

Ziedojumi tiek vākti sadarbībā ar NAFO organizāciju ar nolūku sarūpēt automašīnas un FPV bezpilota lidaparātus Ukrainas īpašo operāciju spēku UAV vienībai un 79. brigādei. Ir nepieciešami 18 000 eiro, lai iegādātos divas ar nakts redzamības kamerām, integrētiem bezpilotu lidaparātu signālu traucētājiem un braukšanai mālainā augsnē paredzētām riepām aprīkotas piekabes automašīnas, savukārt 14 000 eiro nepieciešami 35 FPV lidaparātu iegādei. Šis aprīkojums ir kritiski svarīgs Ukrainas karavīriem, kas ik dienu cīnās par brīvību frontes līnijās. Ziedot iespējams šeit.

Igauņu politiķis Kristo Enn Vaga ir bijušais profesionālais riteņbraucējs, kurš ir pārstāvējis Igaunijas nacionālo komandu dažādās starptautiskās sacensībās un divus gadus pavadījis Francijā amatieru kluba sastāvā. Viņš arī ieguva čempiona titulu 2023.gada Baltijas ceļa čempionātā amatieru kategorijā.

Lasiet arī: Jelgavnieks prasa 1000 eiro un atvainošanos avīzē par laikā nesaņemtu atbildi uz iesniegumu

Lasiet arī:  VIDEO | «Jo mūsu brīvība nav nekāds sūds,» – Jumpravai jauns klips valsts svētku priekšvakarā

Lasiet arī: VIDEO | Iereibis autovadītājs Liepājā tiek pie 2000 eiro liela naudas soda un atņemtām tiesībām

Lasiet arī: Rēzeknē notver vīrieti, kurš uzstājīgi nesis neļķes pie nojauktā Aļošas pieminekļa

Lasiet arī: Nedēļas horoskops: 3. – 9. maijs

Lasiet arī: VIDEO | Policisti Vecrīgā uz karstām pēdām noķer velosipēda zagli

Seko mums arī Facebook, X, Instagram un Draugiem!

youtube icon
Abonēt youtube