Patrisha. Foto: Instagram @patrishamusic

Latviešu mūziķe Patrisha 20.maijā klausītājiem nodevusi jaunu dziesmu “Pilsēta no lauskām”, kas vēsta par cīņu ar iekšējiem pārdzīvojumiem un grūtu brīžu pārvarēšanu. Kā zināms, Patrisha līdz ar dziedātāju Normundu Rutuli un Gustavo šobrīd tiek plaši apspriesta saistībā ar jauno dziesmu “Nepārmet man 3000”, kurā izmantots Maestro Raimonda Paula 1969.gada skaņdarbs.

Producenta un izpildītāja Gustavo jaunā dziesma un mūzikas video “Nepārmet man 3000” ar Patrishas un Normunda Rutuļa piedalīšanos sadusmojusi mūziķi Ainaru Mielavu, kurš Rutuli un Patrishu nodēvējis par tērētām marionetēm, bet Gustavo – par bīstamu narcisu. “Šis jau ir reāls radošās mazspējas p..djec! Gustavs Butelis ir bīstams narciss, bet Rutulis un Patrīcija Cuprijanoviča (Patriša) tērētas marionetes. Jums visiem pat kājas noskalot Raimondam būtu jāaizliedz ar likumu!” vietnē X (Iepriekš “Twitter” savas domas paudis Mielavs.

Savu viedokli paudusi arī Maestro mazmeita Annamarija Paula, kura vietnē “Facebook” norādījusi, ka mēģinājusi noturēties un neko nerakstīt, bet vairs nevar klusēt. Viņa Gustavo pārmet uzdrīkstēšanos zagt dziesmu no vistalantīgākā cilvēka Latvijā, kurš savā dzīvē ir sasniedzis tik daudz, cik Gutavo nevar pat iedomāties. Viņa aicina Gustavo nokāpt no paštaisītā troņa un parādīt cieņu cilvēkam, kurš ir to pelnījis, kā arī neaiztikt Raimonda Paula klasiku bez atļaujas. Turpretī Patrishai Annamarija Paula iesaka nebūt tik naivai un nepiedalīties visos projektos, kas pagadās, tā vietā pieturoties pie sava stila un savām dziesmiņām.

Jaunās dziesmas “Pilsēta no lauskām” vārdu autori ir pati Patrisha un Dagnis Roziņš, savukārt mūziku sarakstījuši Patrisha, Dagnis Roziņš un JJ Lush, kurš ir arī dziesmas producents. Dziesmā tās autori centušies aprakstīt sajūtu, kas raksturo iekšējo cīņu ar savām domām, kuras nereti piemeklē un vajā katru, kā arī skumjām sajūtām, kas rodas savu dzīves notikumu ietekmē vai līdzpārdzīvojot citiem.

“Dienā, kad braucu uz studiju, lai radītu šo dziesmu, vēroju cilvēkus Rīgas centrā. Redzot ikdienišķas, taču katram cilvēkam dziļi personiskas ainiņas, aizdomājos par to, ka, neraugoties uz katra iekšējiem pārdzīvojumiem, pats svarīgākais ir tas, ka pie mums valda miers. Mēs katrs varam baudīt savu dienu – kāds nesteidzīgi ēdot smalkmaizīti, cits vērojot skatlogā grāmatas, taču paralēli mūsu realitātei citur pasaulē cilvēki šobrīd iet cauri šausmām un sāpēm,” saka Patrisha.

Patrisha ir pārliecināta, ka ikviens no mums vēlas piedzīvot mazāk sāpju un rūgtuma, bet vairāk prieka, miera un saticības, tādēļ dziedātāja aicina atcerēties, ka pēc grūtiem mirkļiem ir iespējams atkal izkāpt saules gaismā, sajust vēja brīvību, vieglumu un turpināt cīnīties par savu dzīvesprieku.

“Es vēlētos, lai dziesma un tās vēstījums kalpo kā atgādinājums tam, ka mēs visi saskaramies ar situācijām vai cilvēkiem, kas mums sagādā vilšanos un tas var mūs lauzt, radīt nepārliecību un raisīt jautājumus par dzīvi. Tajā pašā laikā ir jāatceras, ka arī grūtie brīži ir pieredze, kas mums ļauj atklāt un nostiprināt savu personību, uzskatus un viedokli, vienlaikus saglabājot turpmāko cīņas sparu,” norāda Patrisha.

Dziesmai “Pilsēta no lauskām” tapis arī videoklips, kuru veidojusi režisore Svetlana Licova ar savu komandu.

Kā norāda režisore, videoklipa ideja bija parādīt, kā dzīves gaitā mūs ietekmē ziņas, cilvēciskās programmas, ārējie apstākļi un sabiedrības viedokļi, kas liek mums pazaudēt savu patieso būtību un aizmirst, ko patiesībā jūtam mēs paši. “Mūsu iekšējais “Es” tiecas pēc brīvības un šī cīņa par atbrīvošanos kļūst par centrālo klipa tēmu. Sadarbība ar Patrishu un viņas komandu bija īsts prieks! Patrisha pilnībā nododas procesam filmēšanas laukumā. Filmēties 12 stundas pēc kārtas aukstos apstākļos nav viegls uzdevums, bet Patrisha pat nemanīja šīs grūtības. Viņas radošā enerģija un iekšējā uguns tiešām ir iespaidīga,” saka Svetlana Licova.

Lasiet arī: VIDEO | Parisas Hiltones skapju kārtotāja jeb neparastākie fakti par Kimu Kardašjanu

youtube icon
Abonēt youtube