Vakar, 1.augustā, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, kopā ar Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidentu akadēmiķi Ojāru Spārīti un Īpašuma departamenta direktoru Oļegu Burovu, iepazinās ar paveiktajiem restaurācijas darbiem Latvijas Ugunsdzēsības muzejā un Rīgas 1.slimnīcā.

Kā pirmo apskatīja arhitekta Reinholda Georga Šmēlinga projektēto Latvijas Ugunsdzēsības muzeja ēkas fasādes atjaunošanas darbu gaitu, Hanzas ielā 5. Pagājušajā gadā pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma ēkai jau tika veikti māla dakstiņa seguma jumta nomaiņas darbi. Šobrīd ir paveikta puse no iecerētajiem ķieģeļu mūra un apmestās fasādes atjaunošanas darbiem. Pie ēkas fasādes ir paredzēts uzstādīt vairāk nekā 100 fasādes apgaismes ķermeņus, kā arī veikt ieejas durvju un vārtu restaurācijas darbus. Darbus veic AS “Būvuzņēmums Restaurators” un tie bez PVN izmaksās aptuveni 200 tūkstošus eiro.

Rīgas 1.slimnīcā, Bruņinieku ielā 5, šobrīd tiek atjaunota pēc Reinholda Georga Šmēlinga projekta 1906./1907.gadā būvētā galvenā slimnīcas korpusa jeb 2.korpusa vēsturiskā ēkas fasāde. Kopumā tiks restaurēti 2553 kvadrātmetri vēsturiskās fasādes, šobrīd jau paveikta vairāk kā puse no plānotajiem darbiem. Restaurācijas darbu procesā tiks nomainīti logi, atjaunoti balkoni, restaurētas skulpturālās detaļas – vēja rādītāji, tornīšu spices, lukturi. Arī šī ēka diennakts tumšākā laikā tiks izgaismota ar vairāk nekā 100 fasādes apgaismes ķermeņiem. Nākamajā gadā, tiklīdz būs darbiem labvēlīgi laika apstākļi, labiekārtos arī 2.korpusa priekšlaukumu ar pievedceļiem un veiks žoga atjaunošanu. Restaurācijas darbus veic PS “RERE MEISTARI 1” un būvniecības kopējās izmaksas bez PVN ir aptuveni 630 tūkstoši eiro.

Pavisam šogad Rīgas domes Īpašuma departaments plānojis restaurēt 7 vēsturiskās fasādes. Bez divām iepriekš minētajām, atjaunotu vēsturiskās fasādes izskatu iegūs ēka Cēsu ielā 8, kurā savu mājvietu radušas dažādas biedrības un sabiedriskās organizācijas, Rīgas 37.vidusskola Čiekurkalna 1. līnijā 53, Rīgas Friča brīvzemnieka pamatskola Zeļļu ielā 4, Rīgas Centra Humanitārā vidusskolas ēka Barona ielā16, kā arī Rīgas 6.vidusskola Aleksandra Čaka ielā 102. Savukārt pagājušajā gadā vēsturiskā fasāde tika restaurēta un ārējais apgaismojums atjaunots sākumskolai “Valodiņa” Blaumaņa ielā 26.

 

Foto: Ritakafija.lv

Info: BNS

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube