Bumbas sprādzienā kāzu svinībās Turcijas dienvidaustrumu pilsētā Gaziantepā gājuši bojā 30 un ievainoti 94 cilvēki, paziņojušas amatpersonas, un Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdoans šajā teroraktā vainojis džihādistu grupējumu “Islāma valsts”.

Amatpersonas pieļauj, ka teroraktu sarīkojis terorists pašnāvnieks.

Sprādziens notika sestdienas vakarā Gaziantepas Šahinbejas rajonā, kura iedzīvotāji ir lielākoties kurdi. Mediji ziņo, ka svinību dalībnieku vidū bija daudz kurdu.

Kurdus atbalstošā Tautas demokrātiskā partija (HDP) pavēstījusi, ka uz kāzu svinībām bija ieradušies tās biedri.

Erdoana svētdien izplatītajā paziņojumā teikts, ka nav starpības starp ASV dzīvojošā garīdznieka Fetullas Gilena atbalstītājiem un “Islāma valsti”, kas “domājams, sarīkojusi uzbrukumu Gaziantepā”.

Turcijas prezidents norādījis, ka tādi uzbrukumi kā Gaziantepā tiek rīkoti, lai sašķeltu Turcijas iedzīvotājus pēc etniskām un reliģiskām pazīmēm.

“Mūsu valstij un mūsu nācijai ir tikai viens vēstījums tiem, kas mums uzbrūk – jums neizdosies!” uzsvēris Erdoans.

Džihādistiem ir naidīga attieksme pret kurdiem, jo kurdu bruņotie formējumi Sīrijā un Irākā ir iesaistījušies cīņā pret islāma valsti.

Gaziantepā, kas atrodas 60 kilometrus no robežas ar Sīriju, apmeties liels skaits sīriešu bēgļu, un ir aizdomas, ka starp viņiem ir arī džihādisti.

“Islāma valsts” pēdējā laikā Turcijā ir sarīkojusi vairākus teroraktus.

Foto: BBC.com

 

 

Info: BNS

Saistītās tēmas: BojāgājušieSprādziensTurcija

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube