Gatavojoties savai personālizstādei “Arsenāls”, kura jau decembrī būs atvērta LNMM izstāžu zālē ARSENĀLS, mākslinieks, scenogrāfs Kristians Brekte sadarbībā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju aicina jauniešus piedalīties pārsteidzošas instalācijas radīšanā.

Plašajā ekspozīcijā Kristians Brekte paredz iekļaut īpaši izstādei veidotus jaundarbus – lielformāta gleznojumus, ready-made objektus un multimediālas instalācijas, kuras būs veltītas militārajai tēmai. Arsenāls kļuvis par notikuma galveno atslēgas vārdu, gan tiecoties akcentēt sasaisti ar pašu ēku un tās funkciju pagājušajā gadsimtā, gan arī vēršot uzmanību uz bruņošanās vēsturi un tās pretrunīgumu mūsdienās. Telpa, kura kādreiz kalpojusi armijas noliktavas nolūkiem, asociatīvā un pavisam tiešā veidā tiks izmantota kā ietvars mākslas darbiem, kas tapuši izzinot Latvijas vēstures epizodes.

Savulaik, tālajos padomju gados, kad Kristians Brekte bija vēl bērns, puikas pagalmos mēdza spēlēt kariņus. Tika izgatavoti koka zobeni, kaķenes, kartupeļu šāvēji, loki un bultas. Vai mūsdienās šis fantāzijas lidojums ir izsīcis vai vēl joprojām paliek iedvesmas un oriģinālu risinājumu pilns? Kādas šodien ir bērnu prāta spēles, izgatavojot neredzētus rīkus, lai cīkstētos ar iedomātām briesmām?

Tieši to vēlas noskaidrot izstādes autors, rosinot ikvienu jaunieti ļaut iztēlei vaļu un radīt savu rīku un ieroču arsenālu, kas varbūt būs gluži citāds nekā līdz šim esam iedomājušies. Zīmējumus, skices, fotogrāfijas, aprakstus un jebkādus materiālus, kas spēj paskaidrot vīziju, Kristians Brekte gaidīs līdz šī gada 30. septembrim e-pastā mans.arsenals@gmail.com. Pēc tam kāda mākslinieka izvēlētā ideja tiks izmantota instalācijā, ko būs iespējams apskatīt viņa personālizstādē.

Info: LNMM

Saistītās tēmas: ARSENĀLSkļūtPaLīdzautoruKristiāņsBrekte

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube