Daudzi sportisti uzskata, ka nodarboties ar seksu sacensību priekšvakarā nozīmē jau iepriekš sagatavoties zaudēšanai, jo visi savi spēki un enerģija tiek tērēta baudas sniegšanai un gūšanai. Tā uzskatīja arī slavenais Muhameds Ali, un mūsdienās pasaules čempionātu laikā veselas futbola izlases atsakās no seksa svarīgo spēļu laika periodā. Speciālisti ne vienu reizi vien ziņoja, ka nekādu nopietnu pamatu ticēt šādam uzskatam nav. Tomēr jauns pētījums, kas tika publicēts žurnālā “Frontiers in Physiology”, pilnībā lauž šo atlētisko māņticības faktu.

Sporta mediķis Džonnijs Padulo un viņa kolēģi no Itālijas, Lielbritānijas un Horvātijas veica iepriekšējo pētījumu un eksperimentu metanalīzi. Viņi savāca publikācijas no  “PubMed”, “Web of Science”, “Cochrane” un citām bāzēm. Pēc autoru vārdiem, lielākā daļa no prezentētajiem darbiem nav spējīgi izturēt jebkādu kritiku, un pārsvarā tie ir stāstu un  anekdošu apkopojums, nevis zinātniskie pētījumi. No simtiem atlasītiem darbiem zinātnieki izvēlējas tikai deviņus, kuri neraisīja nekādas pretenzijas.

Padulo un viņa kolēģi atzīmē, ka visu šo darbu rezultāti norāda uz to, ka nekādas saiknes starp nesenu seksu un sacensību rezultativitāti nav, ja nu vienīgi tas notiek stundu vai divas pirms iznākšanas.

Kā arī ir liecības tam, ka īstenībā sekss visticamāk uzlabos sporta rezultātus, nevis sabojās tos.

Saistītās tēmas: Frontiers in PhysiologyPētījums

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube