Turcijas varasiestādes amatos atjaunojušas vairāk nekā 6000 skolotāju, kas tika atstādināti pēc jūlija puča mēģinājuma un apsūdzēti par saitēm ar terorismu, piektdien pavēstīja Izglītības ministrija.

“6007 darbinieki, kas tika atstādināti par saitēm ar teroristu organizācijām, atjaunoti amatos,” teikts paziņojumā ministrijas oficiālajā tvitera kontā.

Vairāki desmiti tūkstošu skolotāji pēc 15.jūlija tika uz laiku atstādināti no amatiem vai arī atlaisti no darba par saistību ar kurdu kaujiniekiem un apvērsuma rīkotājiem.

Ankara apsūdz trimdā ASV mītošo turku garīdznieku Fethullu Gilenu un viņa kustību, kas finansē daudzas skolas visā pasaulē, puča organizēšanā. Pats Gilens apsūdzības kategoriski noraida.

Kritiķi savukārt norāda, ka varasiestādes represijās pēc puča neaprobežojas tikai ar Gilena atbalstītājiem.

No amatiem atstādināti arī 11 500 skolotāju, kas tiek turēti aizdomās par sakariem ar separātisko Kurdistānas Strādnieku partiju (PKK).

Vēl nesen izskanēja ziņas, ka skolotāju trūkums bijis manāms arī pirms tika uzsākta masveida atstādināšana no amatiem, konkrēti, kurdu apdzīvotājos valsts dienvidaustrumos, kur pamatā notika pēdējais atstādināšanu vilnis.

Varasiestādēm veicot puča izmeklēšanu, aizturēti, atstādināti no amatiem vai atlaisti no darba vairāk nekā 100 000 cilvēku.

 


Foto: wikimedia

Saistītās tēmas: Skolotāju AmatiTurcija

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube