Somijas valdība ceturtdien izsludināja plānus stiprināt valsts militārās spējas, valdot bažām par Krievijas agresīvo rīcību.

Somija plāno palielināt savu kara laika armiju no 230 000 līdz 280 000 karavīru, lai “uzlabotu spēju aizstāvēt visu valsts teritoriju”, ņemot vērā, ka Somijai ar Krieviju ir 1340 kilometrus gara robeža, aizsardzības politikas ziņojumā skaidro valdība.

“Krievija plāno stiprināt savu lielvalsts statusu, un tā ir paudusi mērķi panākt ietekmes sfērās balstītu drošības režīmu,” uzsver valdība, piebilstot, ka drošības situācija Baltijas jūras reģionā ir pasliktinājusies.

Bruņoto spēku karalaika personālsastāva palielināšanai paredzēts mērens 55 miljonu eiro papildu finansējums, tomēr valdība sola to straujāk palielināt pēc 2020.gada. Kopumā Somijas aizsardzības budžets ir 2,4 miljardi eiro gadā.

Somija arī gatavojas nākamās desmitgades laikā nomainīt tās novecojošo karafloti, kā arī iznīcinātājus “Hornet”.

Finanšu ministrs Peteri Orpo paziņoja, ka šīs investīcijas palielinās Somijas aizsardzības tēriņus par 0,3 līdz 0,4 procentpunktiem, šī gadsimta trešajā desmitgadē tiem sasniedzot 1,5 līdz 1,6% no iekšzemes kopprodukta (IKP).

Tādējādi Somijas armija starp citu Eiropas valstu bruņotajiem spēkiem izvirzītos “ļoti labā līmenī”, uzsvēra Orpo.

Pērnā gada oktobrī Somija un ASV parakstīja divpusēju aizsardzības sadarbības līgumu. Jūnijā līdzīgu līgumu ASV parakstīja arī ar Zviedriju.

Pēc Krievijas sarīkotās Krimas aneksijas un agresijas Donbasā Somija arī pastiprinājusi divpusējo militāro sadarbību ar Zviedriju.

Saistītās tēmas: Bruņotie spēkiSomija

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube