Ja vien Ankara drīzumā nemainīs savu kursu, Turcijas iestāšanās Eiropas Savienībā kļūs arvien vairāk un vairāk nereāla, paziņojis ES paplašināšanās komisārs Johanness Hāns.

Viņš intervijā Vācijas laikrakstam “Bild” pavēstīja, ka “attiecībā uz striktajiem iestāšanās kritērijiem Turcija kādu laiku virzās arvien tālāk no ES.”

“Ja tā ātri neizmainīs kursu, dalība patiešām kļūs arvien vairāk un vairāk nereāla,” norādīja Hāns.

Kā ziņots, Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žaks Klods Junkers svētdien pavēstīja, ka nāvessoda atjaunošana Turcijā ir “sarkanā līnija” Ankaras sarunās par iestāšanos ES.

“Ja Turcijā tiks atjaunots nāvessods, tas novedīs pie sarunu izbeigšanas,” intervijā vācu laikrakstam “Bild” atzina Junkers.

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdoans sestdien izteicās, ka, viņaprāt, Turcijas parlaments pēc aprīlī gaidāmā referenduma par pretrunīgi vērtēto prezidenta pilnvaru paplašināšanu atbalstīs augstākā soda mēra atjaunošanu.

Neskatoties uz to, Junkers izteicās, ka viņš neatbalsta pilnīgu iestāšanās sarunu pārtraukšanu ar Turciju.

“Nav jēgas censties nomierināt [Erdogana] nervus, apturot sarunas, kas pat nenotiek,” norādīja EK prezidents.

Tikmēr Vācijas ārlietu ministrs Zigmārs Gabriēls intervijā žurnālam “Der Spiegel” atzinis, ka šobrīd “mēs esam tālāk nekā jebkad no Turcijas uzņemšanas ES”.

Turcija no nāvessoda atteicās 2004.gadā, pildot ES priekšnoteikumus iestāšanās sarunu uzsākšanai.

Taču tagad Ankara apgalvo, ka tai jāņem vērā tautas vēlmes, lai varētu atbilstoši sodīt pagājušā gada neveiksmīgā militārā apvērsuma vadoņus.

 


Foto: wikimedia

Saistītās tēmas: EKIestāšanāsTurcija

youtube icon
Abonēt youtube