Foto: Ekrānšāviņš no 22.februāra tiesas sēdes tiešraides

Autors: BNN

Lai arī kāda būtu partijas biedru vēlme “aprūpēt” par vainīgu atzīto Aivaru Lembergu ar datoru, lai viņš varētu turpināt vadīt domes sēdes, likums liedz cietumā izmantot datortehniku.

Ieslodzījuma vietu pārvaldē skaidro, ka cietumos esošajiem nav atļauts glabāt un izmantot datortehniku, izņemot atklātos cietumus. Rīgas Centrālcietums, kurā apcietinājumā tiek turēts Lembergs, ir slēgta tipa iestāde.

Atbilstoši Satversmes tiesas spriedumam, notiesātajam ar cietuma priekšnieka atļauju var tik atļauts izmanot datortehniku studijās, taču Lembergs patlaban nav notiesāta persona.

Latvijas Televīzijas raidījums de facto 28.februārī, atsaucoties uz Ventspils mēra vietnieku Jāni Vītoliņu, vēstīja, ka pašvaldība esot gatava Lembergam nodrošināt vajadzīgo aprīkojumu un datoru, lai Lembergs vismaz daļēji varētu iekļauties domes darbā.

Partija Latvijai un Ventspilij par spīti tiesas spriedumam arī nedomā atkāpties no lēmuma likt Lembergu gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās saraksta augšgalā.

Partijas biedri, var teikt, atsakās ieraudzīt realitāti. Lai gan jau 22.februārī uzreiz pēc Lemberga tiesas sēdes tiesnese Irīna Jansone skaidri un gaiši pateica, ka Lembergs vairs fiziski nevarēs piedalīties domes sēdēs, Ventspils pilsētas domē sparīgi rit sarunas par to, kā nodrošināt viņu ar tehniku cietumā.

Lasiet arī: Lembergs, esot apcietinājumā, grasās kandidēt uz Ventspils mēra amatu

Šķiet, ir skaidrs, kādēļ, piemēram, narkotiku bandas vadonis, nevarētu turēt datoru un telefonu, esot apcietinājumā. Nav skaidrs, kādēļ lai koruptīvos noziegumos vainīgais būtu izņēmums.

Turklāt dome pašlaik tērē administratīvos resursus, lemjot par to, ka no domes puses tiek pausts aicinājums tiesai atcelt Lembergam piemēroto drošības līdzekli – apcietinājumu, ziņu portālam iepriekš norādīja Ventspils domes opozīcijas deputāts Aivis Landmanis.

Jau ziņots, ka Rīgas apgabaltiesa 22.februārī Lembergam piesprieda piecu gadu cietumsodu, mantas konfiskāciju un 20 000 eiro sodu.

Lasiet arī: Lembergs vainīgs! Pieci gadi cietumā, mantas konfiskācija un prāvs naudas sods

Lembergu pēc sprieduma nolasīšanas apcietināja tiesas zālē, jo tiesa lēma līdz šim spēkā esošos drošības līdzekļus atcelt. Lembergam līdz 22.februāra sprieduma pasludināšanai bija piemērots drošības līdzeklis – aizliegums pildīt Ventspils domes priekšsēdētāja pienākumus. Šis drošības līdzeklis gan neliedza viņam būt ievēlētam Ventspils pašvaldībā. Arī pēc pirmās instances tiesas sprieduma Ventspils politiķim ir tiesības kandidēt pašvaldības vēlēšanās.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube