Foto iegūts no Facebook

Valdības noteiktā Covid-19 ārkārtējā stāvokļa un vairākkārtējo mājsēžu dēļ “Līvu Akvaparka” saimnieciskā darbība bija atļauta tikai četrus mēnešus 2021.gadā, turklāt ar būtiskiem apmeklētāju skaita ierobežojumiem. Pēc uzņēmuma operatīvajiem finanšu rādītājiem SIA “Akvaparks” zaudējumi 2021.gadā sasnieguši 860 000 eiro.

2021.gadā astoņus mēnešus daudzfunkcionālā ūdens atrakciju parka 18 000 m2 plašais iekštelpu un āra komplekss pilnībā bija slēgts.

Kaut uzņēmums ir slēgts apmeklētājiem, ēka tiek uzturēta tā, lai nodrošinātu hidrotehniskās būves iekārtu darbspēju un neapdraudētu kompleksa ēkas strukturālo stabilitāti un spētu atjaunot darbību, pastāsta pārstāvji.

Tā kā SIA “Akvaparks” ir energointensīvs uzņēmums un tirgū krasi pieauga energoresursu cenas, būtiski palielinājās uzturēšanas izmaksas. Diemžēl pieaug arī citas fiksētās izmaksas, norāda pārstāvji.

Šobrīd SIA “Akvaparks” saņemto valsts atbalsta maksājumu summa gada pēdējā ceturksnī sedza tikai 25% no fiksētajām izmaksām, ieskaitot darba algas.

“Līdzšinējā valsts striktā politika un neloģiskie, nesaprotamie ierobežojumi Covid-19 dēļ Latvijā, tūristu plūsmu “atdeva” kaimiņvalstīm Lietuvai un Igaunijai, kur ierobežojumi bijuši samērojami un adekvāti,” pauž uzņēmuma izpilddirektore Velta Lasmane.

“Tuvojas jaunā tūrisma sezona un, ja pastāvošie ierobežojumi paliks spēkā vēl kādus mēnešus, kamēr kaimiņvalstīs tūrisma nozarē, tajā skaitā iekštelpu ūdens atrakciju, izklaides un atpūtas vietās aizliegums uzņēmējdarbībai nav, tad Latvijas valdība varēs nākt klajā ar gala ziņojumu par uzreiz vairāku nozaru paketes “sakārtošanu”, uzsver V. Lasmane.

Turklāt viņa uzskata, ka bez valsts finansiālā atbalsta tik un tā neiztikt.

Saistītās tēmas: KrīzeSIA "Akvaparks"Zaudējumi

youtube icon
Abonēt youtube