Nikolajs Patruševs. Foto: Деловое сообщество/Flickr

Krievijas Federācijas Drošības padomes sekretārs Nikolajs Patruševs apsūdzējis ASV par līdzdalību Krievijas propagandistu Darijas Duginas un Vladlena Tatarska slepkavībā.

Pēc viņa teiktā, “teroristu uzbrukumus pavada jau iepriekš Vašingtonā un Londonā sagatavota informatīva kampaņa”, kuras mērķis ir destabilizēt sociālpolitisko situāciju, graut Krievijas konstitucionālos pamatus un suverenitāti, vēsta Unian.

“Krievijas teritorijā pastrādātie terora akti, tostarp Darjas Duginas, Vladlena Tatarska slepkavība, Zahara Prilepina automašīnas uzspridzināšana, Krimas tilta sprādziens, kā arī gāzes vada “Nord Stream” spridzināšana un citi, tika plānoti un veikti ASV specdienestu koordinācijā,» norādījis Patruševs.

Jau vēstīts, ka pagājušajā vasarā Maskavas apgabalā tika uzspridzināta automašīna, kurā atradās krievu propagandista Aleksandra Dugina meita. Zināms, ka viņa atbalstīja karu Ukrainā un attaisnoja Krievijas armijas zvērības.

Krievija Duginas slepkavībā vainoja Ukrainas specdienestus, savukārt Volodimirs Zelenskis sacīja, ka Ukrainai ar to nav nekāda sakara.

Savukārt aprīļa sākumā kādā Sanktpēterburgas bārā tika uzspridzināts krievu propagandists Vladlens Tatarskis. Sprāgstviela atradās statujā, ko viņš saņēma no kādas meitenes, kura tika atrasta un arestēta.

Lasiet arī: VIDEO | Einars Repše debitē kā aktieris jaunā latviešu seriālā

Krievijas Nacionālā pretterorisma komiteja paziņoja, ka militārā blogera slepkavību, iespējams, plānojuši Ukrainas specdienesti kopā ar Navaļnija pretkorupcijas fondu.

Saistītās tēmas: Darja DuginaVladlens Tatarskis

youtube icon
Abonēt youtube