Foto: A. Priļepiševa/sigulda.lv

Pierīgas mežu ieskautajai neparastajai arhitektūras pērlei – Inčukalna Medību pilij tiek meklēts saimnieks. Šis ir īstais brīdis veidot savu īpašo stāstu pilī trīsdesmit gadu garumā, jo Siguldas novada pašvaldība rīko nomas tiesību izsoli.

Siguldas novada pašvaldības īpašumā esošā Inčukalna Medību pils uzcelta 1914.gadā. Meža ielokā esošās ēkas iekšpusē kādreiz bija parketa grīda, kristālstikla durvis, spoguļsienas un skaisti kamīni. Katra istaba bija īpaši iekārtota un atšķīrās no citām. To Baltijas naftas bāzes direktors barons fon Zonberhards dāvināja savai meitai un trim dēliem. Cauri laikiem Inčukalna Medību pils saglabājusi savu interesanto arhitektūru.

Vēsturiskajai ēkai ir liels potenciāls un pielietojums, galvenokārt, pateicoties autentiskajai videi un ģeogrāfiski izdevīgai atrašanās vietai. Inčukalna Medību pils ir vien stundas brauciena attālumā no galvaspilsētas un nepilnu trīsdesmit minūšu brauciena attālumā no Siguldas.

Kā liecina veiksmīgākie piemēri, mazākas muižas un pilis prasmīgu saimnieku rokās pārtop viesnīcās un restorānos, piedāvājot neparastu pieredzei vēsturiskā vidē. Aizvien biežāk vēsturiskās ēkas integrēti augstvērtīgi kultūras un mākslas pasākumi. Pēdējo gadu laikā Latvijā pilis un to ainava kļuvusi par populāru laulību ceremoniju un svinību vietu. Šajās vietās nereti tiek īstenoti aizraujoši projekti, kas veicina reģionālo identitāti. Tajā pašā laikā Inčukalna Medību pilij ir potenciāls kļūt par unikālu atpūtas vietu. Ja šo visu var iztēloties, to var arī īstenot, piedaloties izsolē, interesentus mudina Siguldas novada pašvaldība.

Lasiet arī: Līdzīgais pievelk līdzīgo! Mīlestības un attiecību horoskops janvārim

Lasiet arī: Lelde Ceriņa: Ļaujiet kaut nedaudz sadzīt

Lasiet arī: Rešetins piepilda senu sapni, oficiāli nomainot uzvārdu

Lasiet arī: «Gluži kā pieaugušajiem domātu rotaļlietu veikalā» –  iesmej par Putinu, kurš apčamda gurķus

Lasiet arī: Krāpšana un citi iemesli, lai šķirtos  – kāpēc pamet katru no zodiaka zīmēm

Seko mums arī Facebook, X, Instagram un Draugiem!

Saistītās tēmas: Inčukalna Medību pilsIzsoleSigulda

youtube icon
Abonēt youtube