Ilona Balode. Foto: Facebook @Ilona Balode

Nupat dienasgaismu ieraudzījušajā Elzas Gaujas filmā “Pastkarte no Romas” pavisam neliela loma ir arī aktrisei, dziedātājai, rakstniecei un Ūdrīša dzīvesbiedrei Ilonai Balodei.

Taču Ilona Balode žurnālam “Kas Jauns” norāda, ka aktrises karjera ir noslēgusies un uz teātra skatuves viņa vairs neatgriezīsies. “No 2009. gada neesmu bijusi uz teātra skatuves. Tagad tas vilciens jau ir aizgājis, nu jau mana dzīve ir citur aizbraukusi,” izdevumam teic Balode.

Jaunā Elzas Gaujas spēlfilma “Pastkarte no Romas” ir divu pastnieku mīlestības stāsts, kurā ienāk Alcheimera slimība, ar Jāni Jarānu un Indru Burkovsku galvenajās lomās. Pirmajās izrādīšanas dienās filma pulcējusi pilnas zāles skatītāju, un daudzi atzīst, ka kinolente uzrunājusi ar plašo emociju gammu, liekot seansa laikā vairākkārt meklēt kabatlakatiņu.

Filmas komanda – aktieri Jānis Jarāns, Indra Burkovska, režisore Elza Gauja, producenti Uģis Riekstiņš un Andris Gauja – paguvuši personiski viesoties gan virknē Rīgas kinoteātru, gan pulcēt piepildītas zāles reģionos – Talsos, Kuldīgā, Liepājā, Ventspilī un Valmierā. Pirmajās dienās filmu uz lielajiem ekrāniem noskatījušies gandrīz divarpus tūkstoši skatītāju.

Kā stāsta filmas režisore Elza Gauja, “dzirdēju, ka pēc filmas kādai skatītājai bijusi “patīkami skumja” sajūta. Viens pāris sola braukt uz Romu sudrabkāzās. Citi prāto, ka biežāk jādzīvo šeit un tagad. Ir tādi, kas smejas, ir tādi, kas raud. Skatītāji plūst uz filmu, un pēc tās domā. Tas man sagādā milzu prieku.”

Filmas izplatītājs, viens no producentiem un mūzikas autors Andris Gauja atzīst, ka filmas montāžas procesā vēl neesot īsti novērtējis šī stāsta emocionālo jaudu. “Man pirms filmas preses seansa ne prātā nenāca, ka ”Pastkarte no Romas” cilvēkus spēs sajūtu līmenī tik cieši sagrābt un vēl ilgi nelaist vaļā, kā publiski izteikušies daudzi skatītāji. Visos seansos, kur tiekamies ar skatītājiem, emocijas iet pa gaisu – arī mūsu aktieriem.”

Režisores Elzas Gaujas spēlfilma šobrīd tiek demonstrēta kinoteātros visā Latvijā. Patlaban plānoti seansi apmēram 100 izplatīšanas vietās, bet vietu skaits turpina palielināties. Filma ir nominēta nacionālajai kinobalvai “Lielais Kristaps” četrās kategorijās: labākā filma, labākais aktieris (Jānis Jarāns), labākā aktrise (Indra Burkovska) un labākais operators (Aleksandrs Grebņevs).

Filma uzņemta Latvijā un Itālijā, tā veidota studijā “Picture House” sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju un studiju “Riverbed”. Filmas operators ir Aleksandrs Grebņevs, scenāriju veidojušas Elizabete Lukšo-Ražinska un Elza Gauja, filmas māksliniece ir Ieva Kauliņa, kostīmu māksliniece – Kabish, montāžas režisors – Jurģis Ločmelis. Filmas mūzikas autors ir Andris Gauja. Filmas producenti – Uģis Riekstiņš, Elza Gauja, Andris Gauja, izpildproducente Marta Šleiere.

Lasiet arī; FOTO | Hokejista Merzļikina mamma atklāj savu mākslas darbu personālizstādi

Lasiet arī: Jelgavniece 2,43 promiļu reibumā un bez tiesībām apskādē trīs citas automašīnas

Lasiet arī: VIDEO | Svinot 15. gadu jubileju, Musiqq izdod romantisku singlu un izziņo koncertu

Lasiet arī: Staltbriežu šāvējam Saldus novadā piemērots maksimālais sods

Lasiet arī: Plīvurā un līgavas kleitā – Samanta Tīna publisko kāzu foto

Lasiet arī: Ko atklāj tava likteņa matrica – horoskops 2024. gadam

Seko mums arī Facebook, X, Instagram un Draugiem!

Saistītās tēmas: Elza GaujafilmaIlona BalodelomasPastkarte no Romas

youtube icon
Abonēt youtube