Sandra Vanaga. Publicitātes foto

Sestdien, 27.janvārī, tiks atklāta Sandras Vanagas – hokeja vārtsarga Elvja Merzļikina mammas – pirmā mākslas darbu personālizstāde “Vēlreiz uz ledus”. Viņa savu māksliniecisko sapni sāka pilnveidot pirms diviem gadiem, vēl “kovida laikā”.

Sandra Vanaga ir hokeja vārtsarga Elvja Merzļikina mamma, un savu māksliniecisko sapni sāka pilnveidot pirms diviem gadiem, vēl “kovida laikā”. Kā pati atzīst, arī agrāk māksla nav bijusi sveša, taču tikai tagad ir izdevies tai pievērsties pilnvērtīgi. Savu pirmo personālizstādi māksliniece ieplānojusi atklāt ar performanci uz ledus hokeja spēles starplaikā starp “Prizma” un “Mogo/LSPA” komandām.

Izstādē būs skatāmi 20 mākslas darbi, kas veidoti impasto tehnikā, kur katrs otas triepiens ir ne vien redzams, bet šķietami sataustāms. Katrs darbs tapis mākslinieces domu, emociju un sajūtu iespaidā. Darbos dominē abstrakcija, melanholiska noskaņa, vieglums un dabas motīvi.

Ideja par performanci uz ledus ir kas neredzēts Eiropā, bet, laikam, ir likumsakarīga viņas dzīvē, tāpat kā izstādei dotais nosaukums “Vēlreiz uz ledus”.

Daudzi gadi aizvadīti uz ledus ar dēlu treniņos, vērojot hokeja spēles, un lieki piebilst, ka hokejs savā būtībā maigumu nepazīst, taču mākslas darbi, kuriem tas mākslinieci iedvesmojis, caurstrāvo maigums, ziemas gaišie, vēsie toņi. Kā stāsta Sandra, vēl viena norāde uz saistību ar ledu, ir domas un saikne ar Skandināviju – skarbu, tajā pašā laikā iedvesmojošu. “Performances laikā būs klausāmi skaņdarbi, kuri mani iedvesmo, dod enerģiju, spēku un izjūtu radīt”, stāsta Sandra. “Skandināvu tautu folkloras tradīcijās veidotā mūzika senā valodā fascinē tās klausītāju. Šo mūziku bieži klausos, kad gleznoju, tāpēc arī performances interpretācijas laikā uz ledus klātesošie varēs baudīt to mākslas visuma mirdzumu, to mistiski burvīgo melodiju, tās ritmu, telpas vēsumu un mākslas enerģiju.”

Izstāde būs skatāma “Volvo” ledus halles otrajā stāvā, kur apmeklētājiem tā būs pieejama līdz 10. februārim. Izstādes atklāšanai veltītā performance notiks no plkst.13.00 līdz 15.00, “Volvo” halles B laukumā. Izstāde brīvi pieejama apmeklētājiem no 28.01. līdz 10.02., katru dienu no plkst.16.00 līdz 20.00, “Volvo” halles 2.stāvā.

Visi izstādē eksponētie darbi būs ne vien skatāmi, bet tos būs iespēja arī iegādāties.

Ieeja pasākumā un izstādes apmeklējums bez maksas.

Lasiet arī: Jelgavniece 2,43 promiļu reibumā un bez tiesībām apskādē trīs citas automašīnas

Lasiet arī: Ūdrīša un Ilonas Balodes dēls Bārts sācis mācīties mūzikas skolā

Lasiet arī: Staltbriežu šāvējam Saldus novadā piemērots maksimālais sods

Lasiet arī: Plīvurā un līgavas kleitā – Samanta Tīna publisko kāzu foto

Lasiet arī: Ko atklāj tava likteņa matrica – horoskops 2024. gadam

Seko mums arī Facebook, X, Instagram un Draugiem!

 

youtube icon
Abonēt youtube